Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA: Seria wstrząsów tektonicznych w Kalifornii

0
Podziel się:

Tak wielu wstrząsów w tym regionie nie było od 1970 roku - powiedziała sejsmolog Lucy Johnson z amerykańskiego centrum geofizycznego USGS

USA: Seria wstrząsów tektonicznych w Kalifornii
(timsepulveda/CC/Flickr)

W południowej Kalifornii zarejestrowano w niedzielę kilkadziesiąt a nawet - według niektórych źródeł - kilkaset wstrząsów tektonicznych o lekkim i średnim natężeniu. Powstałe na ich skutek zniszczenia są niewielkie.

Dziennik _ Los Angeles Times _ poinformował o ponad 70 wstrząsach, natomiast stacja telewizyjna CNN - aż o kilkuset. W każdym razie najsilniejszy z nich miał siłę 5,5 stopnia w skali Richtera.

_ - Tak wielu wstrząsów w tym regionie nie było od 1970 roku _ - powiedziała sejsmolog Lucy Johnson z amerykańskiego centrum geofizycznego USGS, dodając, że to był _ cały rój _ wstrząsów. Uważa ona, że w najbliższych dniach należy się spodziewać powtórzenia tego zjawiska.

Czytaj więcej w Money.pl
Dookoła pożary. Ogień zbliża się do domów Służby naliczyły około 70 poważnych pożarów, które pojawiły się w 13 stanach na zachodzie: najwięcej w Kalifornii, Nevadzie i Idaho.
Silnie zatrzęsła się ziemia. 7,3 w skali Richtera Silne trzęsienie ziemi - 7,3 w skali Richtera - nawiedziło obszar na wschód od Rosji i na północ od Japonii.
Najnowszy bilans ofiar kataklizmu w Iranie Większość zabitych to kobiety i dzieci. Rannych jest już ponad trzy tysiące.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)