Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Zmarł najstarszy mężczyzna świata

0
Podziel się

W wieku 112 lat zmarł w Grand lsland w stanie Nowy Jork 112-letni
Salustiano Sanchez Blazquez.

USA: Zmarł najstarszy mężczyzna świata
(Softpedia)
bEpXQGYB

W wieku 112 lat zmarł w Grand lsland w stanie Nowy Jork 112-letni Salustiano Sanchez Blazquez - poinformował w sobotę dziennik _ Buffalo News _. Według Księgi rekordów Guinnessa, Blazquez był od kilku miesięcy najstarszym mężczyzną na świecie.

Blazquez urodził się 9 czerwca 1901 roku w Hiszpanii. W wieku 17 lat wyemigrował wraz ze swym starszym bratem na Kubę, gdzie pracował na plantacji trzciny cukrowej. Później wyjechał do USA.

W Stanach Zjednoczonych zarabiał na życie m.in. jako muzyk i górnik. W czerwcu tego roku, po śmierci w wieku 116 lat Japończyka Jiroemona Kimury, został uznany za najstarszego obecnie mężczyznę na świecie.

bEpXQGYD

Blazquez miał dwoje dzieci, siedmioro wnuków, 15 prawnuków i pięcioro praprawnuków. Zmarł w piątek w domu opieki w Grand Island.

Według Księgi rekordów Guinnessa, najstarszą osobą na świecie jest teraz kobieta, 115-letnia Japonka Misao Okawa.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie żyje najstarszy człowiek świata. Miał... Z oficjalnych danych wynika, że w Japonii żyje ponad 50 tys. osób, które przekroczyły 100. rok życia.
Zmarła najstarsza osoba na świecie. Miała... W wieku 115 lat zmarła w USA w poniedziałek Dina Manfredini, uznana w Księdze rekordów Guinessa na początku grudnia za najstarszą żyjącą osobę na świecie.
bEpXQGZe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)