Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ustawa medialna czeka już tylko na prezydenta

0
Podziel się:

Mrozowski: Cała nadzieja w poczuciu przyzwoitości partii rządzącej.

Ustawa medialna czeka już tylko na prezydenta
(Radosław Drożdżewski<br>(Zwiadowca21)/GNU/Wikipedia)

Nowela zmienia zasady wyboru władz mediów publicznych; przewiduje, między innymi, zmniejszenie liczby członków zarządów i rad nadzorczych mediów publicznych.

Rady nadzorcze TVP i Polskiego Radia będą - tak jak dotąd - wybierane przez KRRiT, ale po przeprowadzeniu jawnego konkursu. - _ To krok naprzód _ - ocenia medioznawca dr Maciej Mrozowski. Ustawa będzie skuteczna jeśli wszystko będzie przejrzyste, transparentne. Wszystko zależy od tego, jacy ludzie zostaną zgłoszeni.

POSŁUCHAJ MACIEJA MROZOWSKIEGO:

Zdaniem Macieja Mrozowskiego daleko jednak od prawdziwego pulralizmu w mediach publicznych. Świadczy o tym powoływanie członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Tylko jedna partia opozycyjna coś dostała, a właściwie cała władza trafiła w ręce jednej partii. O prawdziwym pluralizmie nie może być jednak mowy.

POSŁUCHAJ MACIEJA MROZOWSKIEGO:

Medioznawca ma jednak nadzieję, że w mediach publicznych znajdzie się też miejsce dla niezależnych profesjonalistów. Miejmy nadzieję, że zadziała poczucie przyzwoitości i nie dojdzie do _ krojenia sukna medialnego bez opamiętania _.

POSŁUCHAJ MACIEJA MROZOWSKIEGO:

Według zapowiedzi marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny są duże szanse, by ustawa medialna była pierwszą, pod którą swój podpis złoży prezydent Bronisław Komorowski. Natsępnie tekst zostanie ogłoszony w Dzienniku Ustaw, a dwa tygodnie później - z mocy ustawy - wygasną kadencje obecnych zarządów i rad nadzorczych w TVP oraz Polskim Radiu i jego regionalnych rozgłośniach. Ich członkowie mają pełnić swoje funkcje do czasu wyłonienia następców.

ZOBACZ TAKŻE:

media
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)