Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uwolnienie Julii Tymoszenko. Co dalej?

0
Podziel się:

Ukraina albo zbierze dziś pochwały, albo zostanie skrytykowana w Brukseli.

Uwolnienie Julii Tymoszenko. Co dalej?
(ASSOCIATED PRESS/</br>FOTOLINK/East News)

Specjalni wysłannicy Parlamentu Europejskiego do tego kraju ogłoszą raport. Głównym celem misji było uwolnienie Julii Tymoszenko, skazanej na 7 lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu kontraktów gazowych z Rosją.

Wnioski w raporcie specjalnych wysłanników Europarlamentu uzależnione są od tego co dziś wydarzy się na Ukrainie. Posłowie mają bowiem przyjąć ustawę, która umożliwi byłej premier opuszczenie więzienia i wyjazd na zagraniczne leczenie. A to warunek podpisania umowy stowarzyszeniowej, zbliżającej Ukrainę do Unii Europejskiej. Wciąż planuje się, że nastąpi to na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie za niecałe 3 tygodnie.

Dla Unii Europejskiej uwięzienie Julii Tymoszenko to przykład wybiórczego stosowania prawa do walki politycznej, dlatego naciska ona na Kijów na rozwiązanie tej sprawy. Raport Aleksandra Kwaśniewskiego i Pata Coxa będzie wskazówką dla unijnych ministrów spraw zagranicznych. To oni w najbliższy poniedziałek powinni ostatecznie zdecydować, czy podpisy pod umową stowarzyszeniową zostaną złożone na wileńskim szczycie.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)