Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W Afganistanie narodowy audyt w bankach

0
Podziel się:

To efekt defraudacji w banku, w którym udziały ma brat prezydenta kraju.

W Afganistanie narodowy audyt w bankach
(ec.europa.eu)

Wszystkie prywatne banki w Afganistanie zostaną poddane audytom w wyniku oskarżeń o defraudację w Kabul Banku, w którym 7 proc. udziałów posiada brat prezydenta Afganistanu Hamida Karzaja, Mahmud Karzaj - ogłosił afgański rząd.

_ - Rząd postanowił, że prywatna firma przeprowadzi audyt nie tylko w Kabul Banku, ale także we wszystkich prywatnych bankach w Afganistanie _ - powiedział rzecznik prezydenta Wahid Omer, podkreślając, że audyty jeszcze się nie rozpoczęły. Rzecznik nie poinformował, kiedy ma to nastąpić.

Skandal w pierwszym prywatnym banku w Afganistanie, wypłacającym wynagrodzenia policji i wojsku, wybuchł na początku września po ukazaniu się w amerykańskiej prasie informacji na temat jego kłopotów spowodowanych defraudacjami, których mieli dopuścić się udziałowcy banku.

Artykuły te wywołały panikę wśród klientów banku, którzy masowo zaczęli opróżniać swoje konta.

Kontrolę nad prywatnym bankiem w połowie września przejął afgański bank centralny. Zaprzeczył, jakby rząd zgodził się na udzielenie Kabul Bankowi pożyczki w wysokości 200 mln dolarów. Jednocześnie poinformował, że sam jest gotowy udzielić pożyczki, która wyciągnęłaby tę prywatną instytucję z tarapatów.

_ Washington Post _ pisał o możliwym kryzysie płynności w Kabul Banku, który mógłby zdestabilizować państwowy system finansowy i narazić prowadzoną od dziewięciu lat walkę z talibskimi bojownikami. Ministerstwo finansów USA zdementowało informacje, jakoby amerykańscy podatnicy mieli ponieść koszty wydobywania Kabul Banku z kłopotów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t112984.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/afganistan;nieoficjalnie;negocjuje;z;talibami,148,0,690324.html) Afganistan nieoficjalnie negocjuje z talibami _ Rozmawiam z nimi jak z rodakami _ - mówi prezydent Hamid Karzaj.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t99662.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/talibow;jest;dwa;razy;mniej;niz;naszych;zolnierzy,1,0,687105.html) Talibów jest dwa razy mniej niż naszych żołnierzy To przede wszystkim młodzi ludzie, którzy złapali za broń z biedy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)