Notowania

afganistan
22.12.2011 16:19

W Afganistanie zmarł polski żołnierz

W szpitalu polowym w bazie Ghazni zmarł polski żołnierz, sierż. Zbigniew Biskup. Jego śmierć nie ma związku z działaniami bojowymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anna Pawlak/isaf.wp.mil.pl)

W szpitalu polowym w bazie Ghazni zmarł polski żołnierz, sierż. Zbigniew Biskup. Jego śmierć nie ma związku z działaniami bojowymi - poinformowało w czwartek Dowództwo Operacyjne SZ.

Jak podał rzecznik prasowy DO SZ ppłk Mirosław Ochyra, zmarły miał 35 lat. Okoliczności jego śmierci wyjaśniają służby medyczne. Żołnierz był w trakcie leczenia szpitalnego. Rodzina została powiadomiona o zdarzeniu.

Sierżant Biskup służył w Afganistanie od ponad dwóch miesięcy. Był starszym technikiem śmigłowca w Samodzielnej Grupie Powietrzno-Szturmowej wchodzącej w skład polskiego kontyngentu. Pozostawił żonę i dziewięcioletniego syna. Dotychczas w Afganistanie straciło życie w sumie 37 Polaków; 36 z nich to żołnierze.

Wczoraj zginęło pięciu żołnierzy z 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej - st. kpr. Piotr Ciesielski, szt. szer. Łukasz Krawiec, st. szer. Marcin Szczurowski, st. szer. Marek Tomala i szer. Krystian Banach - gdy pod ich pojazdem eksplodował silny ładunek wybuchowy. Żołnierze zostali pośmiertnie awansowani na wyższe stopnie.

Czytaj więcej o śmierci polskich żołnierzy w Afganistanie
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t98707.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/casa;przywiozla;cialo;polskiego;zolnierza;do;kraju,230,0,952038.html) Sierżant miał 28 lat. Zostawił żonę i córkę Wojskowy samolot CASA przywiózł do Polski trumnę z ciałem sierżanta Mariusza Deptuły.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t99661.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polski;zolnierz;zginal;w;afganistanie;stracilismy;juz;wielu,65,0,947521.html) Polak zginął w Afganistanie. Straciliśmy już wielu Do zamachu doszło w niedzielę przed południem w prowincji Ghazni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t127686.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/smierc;polskich;zolnierzy;w;afganistanie;to;nieuniknione,7,0,995079.html) "Jesteśmy na wojnie, tego nie da się uniknąć" _ - Stałe ryzyko zagrożenia życia to cecha wojny _ - mówi Stanisław Koziej, szef BBN.
Tagi: afganistan, śmierć, żołnierz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz