Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Berlinie o polskim mięsie

0
Podziel się:

Dziś w stolicy Niemiec eksperci weterynaryjni będą rozmawiać o rosyjskim embargu na polskie mięso. Przełomu raczej nie będzie.

W Berlinie o polskim mięsie
(Marek Kliński / PAP)

Dziś w Berlinie spotkają się eksperci weterynaryjni Polski, Rosji i Komisji Europejskiej. Przełomu w sprawie rosyjskiego embarga na polskie mięso nie będzie.

"Nie chcemy robić złudnych nadziei, że sprawa polskiego mięsa zostanie rozwiązana na tym spotkaniu" - powiedział rzecznik unijnego komisarza ds. zdrowia Markosa Kyprianu, - Philip Tod.

"Już wielokrotnie zapewnialiśmy stronę rosyjską, że Polska poradziła sobie ze wszystkimi niedociągnięciami dotyczącymi eksportu i tranzytu produktów zwierzęcych. Podczas środowego spotkania będziemy przekonywać naszych rosyjskich partnerów, że tak jest w istocie. Kolejny ruch należy do Rosji" - dodał Tod.

"Rosja stoi na stanowisku, że data zniesienia embarga na import mięsa z Polski zależy od wysiłków strony polskiej" - przypomniał we wtorek ambasador Rosji przy UE Władimir Czyżow. Podkreślił, że na środowym spotkaniu nie będzie "historycznego przełomu".

Rzeczniczka niemieckiego ministerstwa rolnictwa potwierdziła, że środowe rozmowy będą miały "czysto techniczny charakter". "Musimy wyjaśnić, jakie jest stanowisko Rosji, co strona rosyjska uważa za problem" - powiedziała.

| ROSYJSKIE EMBARGO NA POLSKIE MIĘSO |
| --- |

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)