Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w iraku
18.01.2011 12:55

W Iraku 50 ofiar samobójczego zamachu

Zamachowiec-samobójca wmieszał się w tłum oczekujących na przyjęcie do pracy w policji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Airman 1st Class Christopher Hubenthal/army.mil)

W samobójczym zamachu, do którego doszło dziś rano przed centrum szkolenia irackiej policji w Tikricie na północy Iraku zginęło co najmniej 50 osób, a 150 zostało rannych - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych.

Zamachowiec-samobójca wmieszał się w tłum oczekujących na przyjęcie do pracy w policji młodych mężczyzn i o godzinie 10.15 czasu miejscowego (8.15 czasu polskiego) zdetonował ładunki wybuchowe znajdujące się pod ubraniem. W chwili wybuchu w kolejce po pracę w policji za 500 dolarów miesięcznie oczekiwało ponad 300 osób.

Godzinę po wybuchu rejon, gdzie znajduje się centrum rekrutacyjne policji, był otoczony przez siły bezpieczeństwa, a do szpitali zwożono zabitych i rannych. Według policji główny szpital miejski jest już przepełniony. W meczetach duchowni apelowali do wiernych o oddawanie krwi dla rannych.

Ostatnio irackie MSW ogłosiło, że w prowincji Salah ad-Din, której stolicą jest Tikrit, rozmieszczonych będzie dwa tysiące policjantów z nowego naboru.

Obecnie za bezpieczeństwo w Iraku, po oficjalnym zakończeniu działań bojowych wojsk USA w tym kraju w sierpniu ubiegłego roku, odpowiada irackie wojsko i policja. Obie te formacje stały się głównym celem ataków irackiej siatki Al-Kaidy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t98955.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/al-kaida;przyznala;sie;do;ataku;na;bank;centralny;iraku,78,0,633678.html) Al-Kaida przyznała się do ataku na bank centralny Iraku To część kampanii rozpoczętej w sierpniu - twierdzą terroryści.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t96380.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/krwawe;zamachy;w;iraku;ponad;sto;ofiar,63,0,618815.html) Krwawe zamachy w Iraku, ponad sto ofiar Co najmniej 102 osoby zginęły, a ponad 300 zostało rannych w fali zamachów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t86839.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/znow;krwawe;zamachy;w;bagdadzie;dziesiatki;ofiar,4,0,613380.html) Znów krwawe zamachy w Bagdadzie, dziesiątki ofiar Co najmniej 50 osób zginęło, a 106 zostało rannych w sześciu zamachach bombowych.
Tagi: wojna w iraku, irak, zamach, bomba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz