Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Kanadzie domagają się aresztowania Busha

0
Podziel się:

Dwustu demonstrantów wzywało do aresztowania byłego amerykańskiego prezydenta George'a W. Busha.

W Kanadzie domagają się aresztowania Busha
(PAP/EPA)
bFeWYVKJ

Dwustu demonstrantów wzywało do aresztowania byłego amerykańskiego prezydenta George'a W. Busha, który przyjechał na forum ekonomiczne w Surrey, w pobliżu kanadyjskiego Vancouver. Twierdzą, że jest on winien zbrodni wojennych.

Bush wszedł do hotelu tylnym wejściem, podczas gdy od drugiej strony manifestanci skandowali: _ Hańba! _ i _ Aresztować Busha natychmiast _. Jeden z demonstrantów, ubrany w pomarańczowy kombinezon na wzór noszonych przez więźniów w bazie Guantanamo, przyniósł transparent, na którym można było przeczytać: _ Tortury i kryminaliści, trzymajcie się z dala od Kanady _.

_ - To straszne, że do naszego miasta zaproszono zbrodniarza wojennego _ - wyjaśniali zgromadzeni. Jak dodawali, Bush _ jest odpowiedzialny za tyle zabójstw, że powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności _.

bFeWYVKL

W forum uczestniczy także poprzednik Busha na stanowisku prezydenta, Bill Clinton. Rzecznik policji federalnej Drew Grainger zapewnił, że wszystko przebiega spokojnie i nie ma żadnego zagrożenia ani dla demonstrantów, ani dla słuchaczy forum. Aby wziąć udział w wydarzeniu, trzeba było zapłacić 600 dolarów.

W ubiegłym tygodniu organizacja Amnesty International wezwała kanadyjskie władze do aresztowania i postawienia przed sądem byłego prezydenta za _ zbrodnie wojenne _ i _ tortury _. W odpowiedzi kanadyjski minister ds. imigracji Jason Kenney oskarżył AI o _ bankructwo moralne _, _ zwyrodnienie _ i _ upolitycznienie _.

Guantanamo w oczach świata w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t138146.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/terrorysta;z;al-kaidy;informatorem;anglikow,191,0,818367.html) Terrorysta z Al-Kaidy informatorem Anglików? Adil Hadi al-Dżazairi Bin Hamlili jest też winny zamachu na dwa chrześcijańskie kościoły w Pakistanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t113525.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/cameron;przyznal;ze;guantanamo;bylo;bledem,87,0,906839.html) Premier przyznaje. To więzienie było błędem Zaznaczył jednak, że trzeba mieć na uwadze, w jak trudnych warunkach trzeba było podejmować decyzje jesienią 2001 r.
bFeWYVLm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)