Notowania

wiadomości
04.05.2011 14:47

W kwietniu lotnisko w Gdańsku Rębiechowie obsłużyło o prawie 40 proc. pasażerów więcej

Według wstępnych danych Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył w miesiącu kwietniu 2011 roku 193,4 tys. pasażerów, czyli aż o 38% więcej niż w kwietniu 2010 roku. Po czterech miesiącach 2011 roku w Gdańsku obsłużono łącznie 651,8 tys. pasażerów, co stanowi wzrost na poziomie 10,4% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

- Biorąc pod uwagę paraliż lotnisk europejskich, spowodowany wybuchem wulkanu w kwietniu 2010, odnotowanie wzrostu w analogicznym okresie bieżącego roku było dla wszystkich w zasadzie pewne. Jednak tak ogromny wzrost dynamiki jest dla nas bardzo miłą niespodzianką. Tak wysokiej liczby obsłużonych pasażerów nie osiągnęliśmy w żadnym kwietniu w minionych latach. Rekordowe ilości pasażerów zawdzięczamy przede wszystkim nowemu bogatszemu letniemu rozkładowi lotów - powiedział Adam Skonieczny, kierownik Działu Marketingu i Analiz Ekonomicznych Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Haraczownik zatrzymany na lotnisku w Rębiechowie Do wzrostu ruchu pasażerskiego w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy przyczyniło się wprowadzenie letniego rozkładu lotów, w którym znalazły się m.in. takie nowości jak: Helsinki (Finnair wraz z Finncomm), Stavanger, Goteborg, Arhus, Tampere (Wizz Air), i Ryga (Air Baltic) oraz wznowieniu letnich połączeń do Barcelony (Wizz Air), Alicante (Ryanair) i zwiększeniu częstotliwość
lotów do Monachium (Lufthansa). Lotnisko w Rębiechowie zaczyna współpracę z lotniskiem w Zurychu - Jesteśmy przekonani, że kolejne miesiące przyniosą nam nowe rekordy. Mamy nadzieję, że już niebawem do Gdańska wejdzie przewoźnik oferujący doskonałe połączenia krajowe. Umocnienie swojej pozycji w Gdańsku zapowiedział również Air Baltic, który zwiększa częstotliwość połączeń do Rygi z 4 do 6 tygodniowo - dodał Adam Skonieczny. Obecnie z 41 połączeniami lotniczymi, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy może pochwalić się jedną z najbardziej rozbudowanych w Polsce siatką regularnych połączeń bezpośrednich.

Tagi: wiadomości
Źródło:
Polska The Times
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz