Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Przemyślu działa pogotowie dla saren

0
Podziel się

Pod tym hasłem Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, rozpoczął nowy projekt mający za zadanie stworzenia miejsca lepszej pomocy sarnom. Chociaż sarna należy do zwierząt łownych i podlega tylko sezonowej ochronie, do ośrodka rocznie trafia ich około trzydziestu.

W Przemyślu działa pogotowie dla saren
bEhAsHvV

- Chcemy stworzyć pierwszy profesjonalny ośrodek leczenia i rehabilitacji saren w Polsce, swoiste "Pogotowie". Potrzeby są bardzo duże. Od bardzo prozaicznych jak magazyn na siano, które powinno być dobrej jakości przez cały rok, po specjalistyczną aparaturę ratującą życie, bank zamrożonej siary, pomieszczenia z urządzeniami utrzymującymi odpowiednią temperaturę, wilgotność i stężenie dwutlenku węgla i Amoniaku - mówi Radosław Fedaczyński z przemyskiego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych. - Nawiązaliśmy kontakt z The Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals (RSPCA) w Wielkiej Brytanii. Organizacja ta od kilkudziesięciu lat zajmuję się także rannymi sarnami. Naszym marzeniem są specjalne boksy z wyciszonymi ścianami, z miękkim gumowym podłożem, z podgrzewaną podłogą. Każdy przypadkowy, ostry dźwięk i widok, sprawia że sarna się bardzo stresuje. Zwierzęta po poważnych urazach potrzebują specjalnych materacy, które będą chronić je przed odparzeniami i będą łatwo zmywalne. W miarę rozwoju
pogotowia, będziemy wykorzystywać wszelką dostępną wiedzę weterynaryjną, a jeżeli zajdzie taka potrzeba także pozyskaną z medycyny ludzkiej, aby z sukcesem zajmować się przypadkami, które wcześniej uznawane były jako beznadziejne i nierokujące na wyleczenie - powiedział Fedaczyński. Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych znajduje się w Przemyślu, przy ul. Zamoyskiego 15.

bEhAsHwy
wiadomości
KOMENTARZE
(0)