Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W Rudzie Śląskiej zebrano ponad 1,5 tys. par okularów dla biednych

0
Podziel się:

W ten sposób rudzianie przyłączyli się do ogólnoświatowej akcji prowadzonej przez fundację One Sight.

W Rudzie Śląskiej zebrano ponad 1,5 tys. par okularów dla biednych
(Scott.Paterson/cc BY 2.0/ flickr)

Ponad 1,5 tys. par używanych okularów zebrano w Urzędzie Miasta w Rudzie Śląskiej. Trafią one do ubogich m.in. z krajów afrykańskich i Bliskiego Wschodu. W ten sposób rudzianie przyłączyli się do ogólnoświatowej akcji prowadzonej przez fundację One Sight.

_ - Ten zaskakujący wynik osiągnęliśmy dzięki ofiarności rudzian oraz szczególnych darczyńców spoza miasta, za co jesteśmy im niezmiernie wdzięczni _ - podsumowała akcję prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic.

Zbiórka okularów w Rudzie Śląskiej rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku. Wzięli w niej udział darczyńcy z całego kraju. Okulary przekazywali mieszkańcy wielu miast, m.in. Zabrza, Świętochłowic, Opatowa, Lubszy, Krosna, Koszęcina, Bielska-Białej, Żor, Torunia, Konina, Kędzierzyna Koźla, Warszawy. Do akcji włączyły się szkoły i przedszkola.

Projekt _ One Sight - Podaruj innym jasność widzenia! _ (one sight z ang. wspólne spojrzenie) realizuje fundacja działająca pod tą samą nazwą. Akcję koordynuje firma Luxottica. Zebrane w Polsce okulary są mierzone, czyszczone i segregowane, po czym wędrują do najbardziej potrzebujących mieszkańców np. Chin, Tajlandii, licznych państw w Afryce i krajów Bliskiego Wschodu.

Okulary są przekazywane podczas specjalnych misji. Jak dotąd przeprowadzono ich 170. Uczestnikami takich wyjazdów są lekarz i optometrysta. Dzięki odpowiedniemu laboratorium są w stanie przebadać nawet kilka tysięcy pacjentów i dopasować do wykrytej wady odpowiednie okulary.

Czytaj więcej w Money.pl
Tutaj okulary to symbol luksusu - _ Dzieci w szóstej klasie nie znają alfabetu, a my sprawdzałyśmy, czy widzą ostro pokazując im tablice z literami i cyframi _ - opowiada okulistka z Polski.
"Francja nie jest sama". Wyślą tam wojska? Inne kraje UE nie wykluczają wsparcia, także wojskowego. Chodzi m.in. o wsparcie logistyczne dla działań bojowych Paryża.
Kłusownicy szaleją. Takich strat jeszcze nie było W 2012 roku w RPA kłusownicy zabili rekordową liczbę nosorożców - 668.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)