Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Sejmie kłócą się o lasy. PiS straszy ich prywatyzacją

0
Podziel się

Lasy Państwowe mają być włączone do finansów publicznych.

W Sejmie kłócą się o lasy. PiS straszy ich prywatyzacją
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDTXwrqt

Sejm skierował rządowy projekt ustawy o finansach publicznych do dalszych prac w komisjach finansów publicznych i ochrony środowiska.

Posłowie nie przyjęli wniosku PiS o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Powodem sporu jest jeden z zapisów ustawy, który włącza Lasy Państwowe do sektora finansów publicznych. Zdaniem PiS grozi to ich prywatyzacją.

Poseł PiS Czesław Bąk pytał premiera z trybuny sejmowej czy rząd nie przygotowuje skoordynowanej akcji zmierzającej do zastawiania lasów za kredyty. _ - Jak to się ma do tego co pan deklarował w expose? Dzisiaj jest to wyraźny zamach na jedną czwartą powierzchni kraju, tyle zajmują lasy państwowe _ - mówił Bąk.

bDTXwrqv

Były minister środowiska w rządzie PiS, poseł Jan Szyszko powołał się na opinie ekspertów. _ - Projekt włączenia skończy się destrukcją lasów, ich prywatyzacją _- mówił Szyszko.

Premier Donald Tusk zarzucił PiS prowadzenie kampanii opartej na kłamstwie. Wyjaśnił, że rząd od wielu tygodni prowadzi z szefostwem Lasów Państwowych rozmowy o tym jak wliczać do budżetu państwa po stronie aktywów środki, które są w dyspozycji tego przedsiębiorstwa.

Premier powiedział, że celem jest _ urealnienie informacji na temat polskiego długu _. Premier zapewnił, że Lasy Państwowe mają zachować taką strukturę, jaka jest w tej chwili.

Zdaniem premiera Prawo i Sprawiedliwość politycznie wykorzystuje sprawę Lasów Państwowych.

bDTXwrqB

W południe przed Sejmem odbędzie się manifestacja leśników przeciwko rządowemu projektowi włączenia Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych.

Czytaj w Money.pl

bDTXwrqW
wiadmomości
wiadomości
KOMENTARZE
(0)