Notowania

usa
10.10.2013 08:24

W Stanach zdymisjonowali admirała

Przedstawiciele wojska precyzują, że nie jest to dochodzenie dotyczące ujawnienia tajnych dokumentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MivPiv/iStockphoto)

Dotychczasowy wiceszef amerykańskiego Dowództwa Strategicznego (STRATCOM), wiceadmirał Tim Giardina, został zdegradowany do stopnia kontradmirała i zwolniony z służby w następstwie prowadzonego przeciw niemu śledztwa - podały w środę władze USA.

Przedstawiciele wojska precyzują, że nie jest to dochodzenie dotyczące ujawnienia tajnych dokumentów.

Dziennik _ Omaha World-Herald _ powołując się na prokuraturę napisał, że Giardina od 3 września był zawieszony w funkcjach z powodu podejrzeń o korzystanie z fałszywych żetonów do gry w kasynie w stanie Iowa. Według AP chodziło o znaczącą sumę pieniędzy.

Po zakończonym śledztwie, jako kontradmirał, Giardina wróci do korpusu marynarki wojennej, gdzie służył wcześniej.

STRATCOM odpowiada za amerykańskie pociski nuklearne i działania kosmiczne USA, w tym satelity wojskowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister pracy USA podała się do dymisji Minister pracy USA Hilda Solis oświadczyła, iż zamierza zrezygnować z kierowania resortem. Biały Dom potwierdził dymisję.
Skandal w USA. Fala dymisji na szczytach Stwierdzono też poważne zaniedbania w amerykańskich placówkach dyplomatycznych w wielu innych krajach.
Obama: Nie będę negocjował z Republikanami - _ Jeśli Kongres nie podniesie limitu zadłużenia, to Ameryka nie będzie mogła się wywiązać ze swoich zobowiązań finansowych pierwszy raz od 225 lat _.
Obama wystraszył inwestorów z Wall Street Amerykański prezydent ostrzegł przed skutkami utraty płynności przez Stany Zjednoczone.
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz