Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Lech Wałęsa
19.07.2010 17:11

Wałęsa chce Nobla dla białoruskiego opozycjonisty

Stanisław Szuszkiewicz jest jednym z kandydatów do nagrody.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Lider białoruskiej opozycji Stanisław Szuszkiewicz jest jednym z kandydatów do tegorocznej pokojowej nagrody Nobla. Inicjatorem zgłoszenia Szuszkiewicza jest były prezydent Lech Wałęsa.

Współpracownicy Szuszkiewicza przypominają, że starania o uhonorowanie białoruskiego opozycjonisty pokojową nagrodą Nobla trwają od 2007 roku. Stanisław Szuszkiewicz był jednym z tych polityków, który walczył o uniezależnienie się Białorusi od Związku Radzieckiego. Inicjował wyprowadzenie rosyjskiej broni atomowej z dawnych republik radzieckich i pełnił funkcję przewodniczącego białoruskiego parlamentu.

Szuszkiewicz może liczyć na poparcie polityków: polskich, litewskich, łotewskich, estońskich i ukraińskich. Wsparcie dla jego kandydatury deklarują również politycy z Europy Zachodniej. _ - Liczymy, że w tym roku uda się przeforsować kandydaturę białoruskiego opozycjonisty _ - uważa koordynator ruchu _ Europejska Białoruś _ Wlad Kobiec.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t25550.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fundacja;noblowska;ma;pieniadze;na;nagrody,4,0,613636.html) Fundacja Noblowska ma pieniądze na nagrody Koniec obaw o finansowanie prestiżowych wyróżnień.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t86297.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/internet;nominowany;do;pokojowego;nobla,23,0,583447.html) Internet nominowany do pokojowego Nobla Pod jego nominacją podpisała się Szirin Ebadi, laureatka z 2003 roku. Zgłosił go magazyn _ Wired _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t87262.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;odebral;nobla;i;bronil;wojen,14,0,565774.html) Obama odebrał Nobla i bronił wojen Prezydent USA Barack Obama przyznał, że jest dopiero na początku _ działań na scenie światowej _.
Tagi: Lech Wałęsa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz