Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walki w Syrii. Partyzanci stracili ważny punkt

0
Podziel się:

Po dwudniowych krwawych walkach siły rządowe odzyskały całkowitą kontrolę nad Bazą 80.

Walki w Syrii. Partyzanci stracili ważny punkt
(Polaris Images/East News)
bEEsjxeJ

Po dwudniowych krwawych walkach siły rządowe odzyskały całkowitą kontrolę nad _ Bazą 80 _ o strategicznym znaczeniu dla utrzymania kontroli nad pobliskim międzynarodowym lotniskiem Aleppo na północym-zachodzie Syrii.

_ Baza 80 _ przez rok pozostawała w rękach syryjskich powstańców, jednak siłom antyrządowym, mimo wielu prób, nigdy nie udało się przejąć kontroli nad międzynarodowym lotniskiem w Aleppo i pobliskim, ważnym lotniskiem wojskowym.

Funkcjonujący w Stambule tymczasowy rząd Syryjskiej Koalicji Narodowej na wychodźstwie, głównej organizacji opozycyjnej, zaapelował do państw demokratycznych o pomoc finansową na realizację swoich zadań. Aby móc funkcjonować potrzebuje 50 milionów dolarów miesięcznie.

bEEsjxeL

Rzecznik tego rządu Chaled Saleh oświadczył, że nieodzownym warunkiem, aby rząd tymczasowy mógł wziąć udział w negocjacjach dotyczących politycznego rozwiązania trwającej od dwóch i pół roku wojny domowej w Syrii jest wycofanie z ziemi syryjskiej oddziałów irańskiej milicji islamskiej._ - Nie zaakceptujemy także obecności Iranu na spotkaniu Genewa 2 _ - oświadczył Saleh.

Czytaj więcej w Money.pl

bEEsjxfm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)