Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kardynał
10.02.2009 16:53

Watykan każe walczyć z pokusą zysku

Watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone zachęcił państwa Unii, by walczyły z pokusą zysku

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone zachęcił państwa Unii Europejskiej, by walczyły z _ pokusą oparcia kontaktów z krajami afrykańskimi na wyłącznym celu wyciągnięcia z tego możliwie największego zysku _.

Sytuacja w Afryce oraz wybory w Izraelu były głównymi tematami rozmowy kardynała Bertone z ambasadorami państw Unii akredytowanymi przy Stolicy Apostolskiej.

Według sekretarza stanu celem państw UE powinno być dążenie do rozwiązania trwających w Afryce konfliktów, walka z niesprawiedliwością, niesienie pomocy _ masom uchodźców _ oraz _ partnerstwo pełne szacunku dla godności i niezbywalnych praw ludzi i narodów _.

Kardynał Bertone oświadczył - odnosząc się jednoznacznie do wyborów parlamentarnych w Izraelu - że na Bliskim Wschodzie _ potrzebni są liderzy, którzy z determinacją doprowadzą do postępu procesu pokojowego oraz do odprężenia i poprowadzą swe narody ku trudnemu, ale niezbędnemu pojednaniu _.

Za priorytet watykański hierarcha uznał dostarczenie pomocy humanitarnej dla ludności cywilnej Strefy Gazy oraz _ naleganie na to, aby zainteresowane strony nie uległy logice konfliktu i przemocy _.

Do ambasadorów państw UE zaapelował również o prowadzenie polityki prorodzinnej i zwrócił uwagę na dużą rolę, jaką pełnią w społeczeństwach zachodnich przede wszystkim rodziny wielodzietne.

Zobacz także:

Tagi: kardynał, watykan, zysk, pokusa, afryka, walka, pomoc, bertone, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz