Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Watykan nie potwierdza doniesień o rychłej kanonizacji Jana Pawła II.

23 kwietnia włoskie media doniosły, że komisja lekarska kongregacji zatwierdziła cud, przypisywany wstawiennictwu błogosławionego Jana Pawła II.

Podziel się
Dodaj komentarz
(José Cruz/Abr/CC/Wikipedia)

Watykan nie potwierdza doniesień o rychłej kanonizacji Jana Pawła II.
*Ksiądz Hieronim Fokciński, który zajmował się procesem beatyfikacyjnym Jerzego Popiełuszki, radzi zachować _ ostrożny optymizm _. *

Polski jezuita, długoletni pracownik watykańskiej kongregacji spraw kanonizacyjnych, podkreśla, że dwa lata po beatyfikacji Jana Pawła II głosy o jego szybkiej kanonizacji pochodzą przede wszystkim z Polski.

Ksiądz Fokciński ze zrozumieniem odnosi się do zniecierpliwienia Polaków, radzi jednak opierać się na faktach. Podkreśla, że na razie nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia cudu, dokonanego za wstawiennictwem papieża-Polaka. Polski jezuita nie przypuszcza też, aby kanonizacja Jana Pawła II była priorytetem dla papieża Franciszka.

_ - Nie ma najmniejszych podstaw, by o czymkolwiek przesądzać. Tym bardziej, że jeśli cała procedura jeszcze trwa, to papież nie może wiedzieć, jak ona się skończy. Nikt tego nie wie _.

23 kwietnia włoskie media doniosły, że komisja lekarska kongregacji zatwierdziła cud, przypisywany wstawiennictwu błogosławionego Jana Pawła II. Z powodu wymogu bezwzględnego zachowania tajemnicy wiadomości tej nie potwierdzono ani nie zdementowano.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie będzie kanonizacji Jana Pawła II? Wkrótce wybranym do kanonizacji przypadkiem - którego szczegóły nie są znane - zajmie się w kongregacji komisja lekarzy.
Ważny hierarcha z Watykanu odwiedzi Polskę W trakcie mszy zbierane będą ofiary na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla najuboższych dzieci.
Gdzie będzie mieszkał papież Franciszek? Papież Franciszek na razie będzie mieszkał w Domu świętej Marty, ponieważ czuje się tam bardzo dobrze - powiedział rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi.
Tagi: kanonizacja jana pawła ii, jan paweł ii, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz