Notowania

francja
14.07.2014 09:50

Ważne święto dla Francji. Parady wojsk i uliczne bale

Francuzi świętują pierwszą rocznicę zdobycia tego więzienia. Nad Sekwaną jest to święto zgody narodowej

Podziel się
Dodaj komentarz
(imago stock&people/EAST NEWS)

Przed południem woskowa parada, a wieczorem bale i spotkania na ulicach. Francuzi obchodzą dziś święto narodowe.

Specjalista do spraw protokołu dyplomatycznego, doktor Janusz Sibora podkreśla, że w 1880 roku Francuzi nie chcieli ustanowić święta upamiętniającego zburzenie Bastylii, ponieważ było to krwawe wydarzenie.

Ekspert podkreśla, że Francuzi świętują pierwszą rocznicę zdobycia tego więzienia. Nad Sekwaną jest to święto zgody narodowej. Rok po zburzeniu Bastylii uczestniczyli w nim zarówno rewolucjoniści jak i król Ludwik XVI.

Już w sobotę w tysiącach różnych miejsc - na ulicach, na skwerach i placach, włącznie z Placem Bastylii, odbywały się tradycyjne bale.

Ten zwyczaj istnieje od lat trzydziestych ubiegłego stulecia, kiedy to jeden ze strażaków na Montmartrze wpadł na pomysł otwarcia remizy i zorganizowania balu.

Czytaj więcej w Money.pl
Francuzki po operacji piersi zagrożone... Niemal 400 tysięcy Francuzek przeszło zabieg wszczepienia protez piersi. 100 tysięcy z nich musi natychmiast zgłosić się do lekarzy. Takie są wyniki badań instytutu zdrowia Inserm.
Ataki terrorystyczne we Francji powstrzymane Żaden ze skazanych nie przyznał się do winy. Sąd uznał, że poszczególni oskarżeni byli w różny sposób związani z perfekcyjnie zorganizowaną siatką terrorystyczną.
Najsilniejsza partia ma rekordowe długi Sytuację pogarszają oskarżenia o nielegalne finansowanie kampanii prezydenckiej w 2012 roku oraz pokrywanie prywatnych wydatków z partyjnej kasy.
"W oczach opinii publicznej Francja pogrąża się" Francuzi przestają ufać politykom. -_ W ich oczach kraj pogrąża się - komentuje portal Atlantico.fr. _
Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz