Notowania

włochy
12.04.2013 12:42

We Włoszech brakuje piekarzy pizzy

Coraz mniej młodych ludzi chce uczyć się zawodu piekarza pizzy i zdobywać wymagane kwalifikacje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DeaPeaJay/CC/Flickr)

*W ojczyźnie pizzy brakuje 6 tysięcy jej piekarzy, czyli pizzaioli. Włoskie zrzeszenie kupców i właścicieli lokali gastronomicznych podało w piątek, że w pizzeriach, mimo kryzysu, coraz trudniej znaleźć ręce do pracy. *

Coraz mniej młodych ludzi chce uczyć się zawodu piekarza pizzy i zdobywać wymagane kwalifikacje.

Jak wynika z raportu, przygotowanego na Światowy Festyn Pizzy (Pizza World Show), który odbędzie się 16 kwietnia w Parmie, w 50 tysiącach włoskich pizzerii pracuje 240 tysięcy osób. Poszukiwanych jest 6 tysięcy piekarzy.

Poważne problemy z brakiem pracowników zmuszają wielu właścicieli do zatrudniania osób niewykwalifikowanych. Dotyczy to jednej piątej wszystkich lokali - podano w sprawozdaniu. Znaleźć w nim można także i taką osobliwość, że 8 procent konsumentów wybiera pizzę...na śniadanie.

Najwięcej, 75 procent Włochów, kupuje ją na kolację.

Pizza, podkreślono, uważana jest za najlepsze antidotum na kryzys. To bardzo pożywne danie kosztuje zaledwie kilka euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważna decyzja rządu. Odblokują 40 mld euro Długi te są jedną z podstawowych przyczyn trudności, jakie przeżywają przedsiębiorcy.
To kobieta powinna stanąć na czele Włoch Dominujące wśród polityków oraz obywateli przekonanie potwierdzają wyniki sondaży oraz doniesienia z zakładów bukmacherskich.
We Włoszech zbiera się komisja mędrców Inicjatywa szefa państwa, ogłoszona w ubiegły piątek, nie spotkała się z powszechnym poklaskiem.
Tagi: włochy, pizza, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz