Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

We Włoszech rząd odetchnął. Były wybory

0
Podziel się:

Ruch Pięciu Gwiazd stracił ponad połowę elektoratu w trzy miesiące.

We Włoszech rząd odetchnął. Były wybory
(PAP/EPA)
bETFwXsl

Wyniki wyborów samorządowych w blisko sześciuset gminach Włoch nie zmienią układu sił na tamtejszej scenie politycznej. Nie wpłyną też na losy rządu, stworzonego wspólnie przez centrolewicę i centroprawicę, które nadal są konkurencyjne dla siebie w terenie.

W większości miast i miasteczek z Rzymem na czele o fotel burmistrza ubiegali się kandydaci centroprawicy i centrolewicy. Tam, gdzie nie udało się go wyłonić w pierwszej turze, zmierzą się oni za dwa tygodnie. Dlatego premier Enrico Letta (na zdj.), którego rząd powstał przed miesiącem, odetchnął z ulgą, Na jego losach nie odbiją się rezultaty wyborów samorządowych.

Co więcej koalicja samorządowa ma wielka satysfakcję. Uchodzący za zwycięzcę lutowych wyborów do parlamentu Ruch Pięciu Gwiazd, którego szefem jest były komik, stracił ponad połowę elektoratu w trzy miesiące.

bETFwXsn
Czytaj więcej w Money.pl
Premier krytykowany za.. błędy ortograficzne Wielu internautów ostro skrytykowało Enrico Lettę za tę pisownię.
Na decyzję tego polityka czeka cała Europa Przed rozwiązaniem parlamentu, szef rządu był namawiany do udziału w wyborach. Co zdecyduje?
Jest wotum zaufania dla rządu we Włoszech Gabinetowi szerokiego porozumienia wotum zaufania nie udzieliła postkomunistyczna lewica oraz Ruch Pięciu Gwiazd. Prawicowa Liga Północna wstrzymała się od głosu.
bETFwXsO
KOMENTARZE
(0)