Notowania

robert węgrzyn
28.03.2011 23:02

Węgrzyn wyrzucony z PO za gejów i lesbijki

Sąd koleżeński PO w Opolu wykluczył posła za nazwanie związków homoseksualnych pogwałceniem praw natury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Regionalny sąd koleżeński PO w Opolu wykluczył z partii Roberta Węgrzyna. Poseł rozważa odwołanie się do krajowego sądu koleżeńskiego. Wniosek o wyrzucenie Węgrzyna złożyły regionalne władze PO po jego wypowiedzi o gejach i lesbijkach.

- _ Decyzją regionalnego sądu zostałem wykluczony z członkostwa w Platformie. Jest mi przykro _ - powiedział Węgrzyn po opuszczeniu posiedzenia sądu, dodając, że musi zastanowić się nad dalszym postępowaniem. Nie wykluczył odwołania się do krajowego sądu koleżeńskiego. Prawo Węgrzyna do takiego odwołania podkreślił też rzecznik klubu PO Krzysztof Tyszkiewicz.

Węgrzyn poinformował, że prosił sąd o zrobienie bilansu jego dokonań, _ żeby na tej wadze położyć nie tylko moją niefortunną wypowiedź, niestosowny żart, do którego się przyznaję, i który nie powinien mieć miejsca, ale, by z drugiej strony tej wagi położyć inne przesłanki - pracę w parlamencie i strukturach PO _.

Jerzy Kozdroń, jeden z pełnomocników Węgrzyna przed sądem, stwierdził, że w jego _ ocenie jest to kara zbyt surowa _. Jak zaznaczył, spodziewał się łagodniejszego orzeczenia.

Z kolei wiceprzewodniczącą regionalnego sądu koleżeńskiego Anna Wolny-Miksy zastrzegła, że uzasadnienie decyzji sądu, podobnie jak to, kto z jego członków jak głosował, jest tajne.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t86742.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosnie;liczba;wnioskow;o;ukaranie;poslow,9,0,770569.html) Rośnie liczba wniosków o ukaranie posłów
W lutym w TVN24 pokazano jak Węgrzyn, odpowiadając na pytanie dotyczące legalizacji związków homoseksualnych powiedział: _ z gejami to dajmy sobie spokój, ale z lesbijkami, to chętnie bym popatrzył _. Jak dodał, _ natura ludzka i człowiek jest tak skonstruowany, że powinien żyć w związku partnerskim zgodnie z naturą właśnie, to jest pogwałcenie praw natury _. Dopytywany o tych, którzy _ chcą inaczej _, odparł: _ to jest jego problem, ale niech się z tym nie obnosi _.

Po tej wypowiedzi władze krajowe PO zapowiadały ukaranie posła, ale nie wyrzucenie go z partii. Decyzja o skierowaniu do sądu wniosku o wykluczenie Węgrzyna z PO przeszła natomiast jednogłośnie na posiedzeniu zarządu regionalnego partii. Opolska PO uznała, że Węgrzyn działa na szkodę formacji.

Rzecznik rządu Paweł Graś pytany w TVN24, czy decyzja o wykluczeniu była słuszna, powiedział: _ Zapoznamy się z argumentacją. To jest wyraźnie i dość solidny sygnał, który - mam nadzieję - wielu członkom PO da do myślenia _.

- _ To była bardzo niepotrzebna, niezręczna i głupia wypowiedź, wycofywał się z niej, tłumaczył i przepraszał poseł Węgrzyn _ - stwierdził Graś w _ Kropce nad i _. - _ Jedno jest pewne, regionalne struktury doszły do wniosku, że ta wypowiedź jest na tyle karygodna, czy to zachowanie na tyle było szkodzące wizerunkowi partii, że podjęły taką decyzję _ - dodał.

Jednocześnie przypomniał, że premier Donald Tusk już wcześniej wykluczył umieszczenie Roberta Węgrzyna na listach wyborczych PO.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t131228.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ukarza;posla;bo;chcial;patrzec;na;lesbijki,172,0,769196.html) Ukarzą posła, bo chciał patrzeć na lesbijki Poseł PO Robert Węgrzyn znów ma kłopoty przez kontrowersyjną wypowiedź.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t94137.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/malzenstwa;homoseksualne;-;obama;nie;protestuje,167,0,784039.html) Małżeństwa homoseksualne - Obama nie protestuje Republikanie twierdzą, że Obama usiłuje zyskać względy lewicy, gdzie aktywne jest lobby gejowskie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t80075.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sledzinska-katarasinska;odejdzie;z;po,14,0,747278.html) Śledzińska-Katarasińska odejdzie z PO? Posłanka grozi odejściem jeśli z partii nie zostanie usunięty Zbigniew Papierski.
Tagi: robert węgrzyn, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz