Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
hugo chavez
31.12.2012 07:57

Wenezuela: Chavez doznał komplikacji pooperacyjnych

Chavez jest już po czwartej operacji usunięcia zmian nowotworowych, ale jego stan wciąż nie jest najlepszy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez doznał _ nowych komplikacji _ po czwartej już operacji usunięcia zmian nowotworowych, której poddał się 11 grudnia na Kubie - poinformował wczoraj wiceprezydent Nicolas Maduro.

Maduro nie określił bliżej charakteru tych komplikacji oświadczając jedynie, że nastąpiły one w związku z infekcją układu oddechowego. Powiedział, że stan zdrowia szefa państwa jest _ delikatny _ oraz, że _ komplikacje leczone są w ramach procedury nie pozbawionej ryzyka _.

Wiceprezydent przybył nieoczekiwanie w sobotę do Hawany aby odwiedzić Chaveza w szpitalu.

W oświadczeniu przekazanym przez radio i telewizję poinformował, że pozostanie _ przez najbliższe godziny _ w Hawanie. Towarzyszy mu najstarsza córka Chaveza Rosa, jej maż Jorge Arreaza i prokurator generalny Wenezueli Cillia Flores.

Od czasu czwartej operacji Chavez nie pokazywał się publicznie; nie składał też żadnych oświadczeń. Według źródeł rządowych w stolicy Wenezueli Caracas, może on nie być w stanie powrócić do kraju na zapowiedzianą na 10 stycznia uroczystość inauguracji jego kolejnej sześcioletniej kadencji.

58-letni Chavez jest prezydentem Wenezueli od 1999 r. W czerwcu 2011 r. wykryto u niego nie sprecyzowane bliżej zmiany nowotworowe w rejonie miednicy.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent odzyskał "pełnię sił intelektualnych" Prezydent Wenezueli wraca do siebie po przebytej niedawno na Kubie sześciogodzinnej operacji usunięcia tkanek zaatakowanych przez nowotwór.
Jest po operacji. Jego stan się poprawia Hugo Chavez 11 grudnia przeszedł na Kubie operację usunięcia nowotworu.
Prezydent wyszedł ze szpitala. W jakiej formie? Hugo Chavez był operowany na Kubie z powodu raka. Stan jego zdrowia jest coraz lepszy.
Tagi: hugo chavez, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz