Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wiatr wyrywa drzewa, przewraca auta

0
Podziel się:

Tajfunowi, uważanemu za najpotężniejszy w tym roku na całym globie, towarzyszą ulewne deszcze oraz wiatry o prędkości do 175 km/h i porywach nawet do 213 km/h.

Wiatr wyrywa drzewa, przewraca auta
(PAP/EPA)
bEUgmTYl

1/6

fot: PAP/EPA

Co najmniej 20 ludzi zginęło w południowych Chinach w następstwie uderzenia tajfunu Usagi - podały w poniedziałek chińskie władze. Cyklon wywołał paraliż komunikacyjny w regionie: wstrzymano kolej, samoloty oraz statki.

Tajfunowi, uważanemu za najpotężniejszy w tym roku na całym globie, towarzyszą ulewne deszcze oraz wiatry o prędkości do 175 km/h i porywach nawet do 213 km/h. Jak podała chińska telewizja państwowa CCTV, w niedzielę wieczorem dotarł on do wybrzeża prowincji Guangdong i przeszedł przez okolice miasta Shanwei.

bEUgmTYn

Silny wiatr zrzucał samochody z dróg, wyrywał drzewa i wybijał okna. Jeden z powiatów został całkowicie pozbawiony elektryczności i wody pitnej - podała agencja informacyjna Xinhua.

Władze prowincji Guangdong wprowadziły też plan awaryjny w elektrowni atomowej Daya Bay; Xinhua poinformowała, że zredukowano moc w czterech z sześciu reaktorów.

Odwołano kursy pociągów dużych prędkości, odjeżdżających z Kantonu do Pekinu. Wstrzymano też setki lotów z lotnisk w Kantonie, Shenzhen i Hongkongu. W okolicach Hongkongu i Makau panują też poważne ograniczenia w ruchu morskim.

Usagi, nazywany też supertajfunem, porusza się w kierunku północno-zachodnim. Według chińskiego krajowego centrum meteorologicznego jego siła będzie słabła wraz z wchodzeniem coraz głębiej w ląd.

bEUgmTYt

Wcześniej Usagi przeszedł nad Tajwanem i Filipinami. Zginęły co najmniej dwie osoby.

Czytaj więcej w Money.pl
Silne trzęsienie ziemi w Chinach. Są ofiary Trzęsienie ziemi o sile 5,8 w skali Richtera nawiedziło odległy rejon w południowo-zachodnich Chinach niedaleko malowniczego regionu turystycznego Shangri-La.
300 tysięcy ludzi musiało uciekać. Przed czym? Wiatr o prędkości 119 km/ godz, któremu towarzyszą gwałtowne ulewy, zaatakował pas wybrzeża prowincji Fuijan i Zhejiang. Wysokość fal sięgała 10 metrów.
Ptasia grypa znów zabija. Wirus atakuje w... Chińskie władze ujawniły, że w marcu dwie osoby zmarły w wyniku zakażenia nową odmianą wirusa ptasiej grypy.
bEUgmTYO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)