Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Widziano Arctic Sea. Koło Wysp Zielonego Przylądka

0
Podziel się:

Zaginiony frachtowiec z rosyjska załogą prawdopodobnie został porwany.

Widziano Arctic Sea. Koło Wysp Zielonego Przylądka
(EPA/SOVFRACHT/HANDOUT)

Zaginiony frachtowiec Arctic Sea był widziany w pobliżu Wysp Zielonego Przylądka - pisze niemiecki dziennik _ Financial Times Deutschland _ w swym wydaniu internetowym. Gazeta, która powołuje się na dwa niezależne od siebie źródła, dodała, że są oznaki wskazujące na porwanie.

Tymczasem rzecznik unijnego komisarza ds. transportu Martyn Selmayr poinformował w piątek, że Arctic Sea był dwukrotnie atakowany i nie było to _ tradycyjne _ piractwo.

_ - Zgodnie z informacjami, jakimi dysponujemy, statek był atakowany dwukrotnie, po raz pierwszy u wybrzeży Szwecji, a po raz drugi u wybrzeży Portugalii _ - powiedział Selmayr. _ Wydaje się, że działania te - tak, jak je nam przedstawiono - nie mają nic wspólnego z tradycyjnymi aktami piractwa ani z atakiem zbrojnym na pełnym morzu _ - dodał.

_ - Komisja nie chce na tym etapie przedstawiać dalszych komentarzy, by nie utrudniać działań podejmowanych przez władze _ - oświadczył Selmayr.

Płynący pod banderą maltańską frachtowiec Arctic Sea z ładunkiem fińskiego drewna wartości 1,3 mln euro zaginął w ubiegłym miesiącu po przejściu Cieśniny Kaletańskiej. 4 sierpnia miał zawinąć do algierskiego portu Bidżaja. Po raz ostatni kontakt z 15-osobową rosyjską załogą statku nawiązano 28 lipca. 31 lipca portugalski okręt straży przybrzeżnej widział Arctic Sea na Atlantyku.

Interpol informował wcześniej, że 24 lipca na wodach szwedzkich na pokład statku wdarli się zamaskowani mężczyźni, którzy pozostali na pokładzie przez kilkanaście godzin.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)