Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Większość Francuzów chce, by Hollande rządził wraz z Zielonymi

0
Podziel się:

Socjalista jest zdecydowanym faworytem wyborów prezydenckich.

Większość Francuzów chce, by Hollande rządził wraz z Zielonymi
(PAP/Tomasz Gzell)

65 proc. Francuzów chce, by kandydat socjalistów Francois Hollande rządził wraz z Zielonymi, jeśli zostanie prezydentem - wynika z sondażu firmy Ifop, którego rezultaty przytacza na swych stronach internetowych tygodnik _ Le Nouvel Observateur _.

Blisko dwie trzecie Francuzów chce, by Hollande, jeśli wygra wybory, zaprosił do rządu Zielonych, a właściwie partię Europe Ecologie-Les Verts (Europa Ekologia-Zieloni - EELV), którą kieruje Cecile Duflot.

63 proc. badanych opowiedziało się również za tym, by w ewentualnym rządzie Hollande'a znaleźli się centryści z Ruchu Demokratycznego (Mouvement D,mocrate - MoDem) - partii, której przewodzi Francois Bayrou.

Francois Hollande jest zdecydowanym faworytem kwietniowo-majowych wyborów prezydenckich we Francji, w których zmierzy się z ubiegającym się o reelekcję prezydentem Nicolasem Sarkozym z centroprawicowej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP).

Czytaj w Money.pl
Faworyt sondaży chce 75-proc. podatku Dzięki wyższej daninie od najbogatszych do skarbu państwa wpłynęłoby dodatkowo 200-300 mln euro.
Sprawdź co zrobił, żeby wygrać wybory Nie jest liderem w wyborach prezydenckich, ale mimo wszystko kandyduje.
Merkel ma plan. Chce pomóc Sarkozy'emu Z komunikatu ogłoszonego przez partię kanclerz Niemiec, wynika, że obawia się ona _ osłabienia Francji _.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)