Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wielka brytania
21.02.2013 06:53

Wielka Brytania: książę Filip zażartował z Filipin

Książę Filip, 91-letni małżonek królowej Elżbiety II, jest znany ze specyficznego poczucia humoru i wielu gaf.

Podziel się
Dodaj komentarz
(David Jones/CC/Flickr)

Książę Filip, 91-letni małżonek królowej Elżbiety II, jest znany ze specyficznego poczucia humoru i wielu gaf. Teraz do całej serii _ wpadek _ dołożył żart o Filipinach.

Otwierając nowe skrzydło kardiologiczne szpitala w Luton na północ od Londynu powiedział, zwracając się do zatrudnionej tam filipińskiej pielęgniarki: - _ Filipiny muszą być wyludnione, skoro tak wielu spośród was odpowiada za funkcjonowanie tutejszej publicznej służby zdrowia _.

Wypowiedź tę odczytano dwojako - albo jako niezręczny żart, albo wyraz obawy przed dużą liczbą filipińskich pielęgniarek zatrudnionych w brytyjskiej publicznej służbie zdrowia (NHS).

Rzecznik szpitala zaznaczył, że nie werbowano tam ostatnio pielęgniarek na Filipinach, i dodał, że Luton jest miastem etnicznie różnorodnym.

Skomentowania wypowiedzi księcia Edynburga odmówił Pałac Buckingham, uznając, że jego rozmowa z filipińską pielęgniarką miała charakter prywatny.

Wśród ok. 670 tys. pielęgniarek i położnych pracujących w NHS jest nieco ponad 16 tys. Filipinek. Liczba ludności Filipin to ponad 94 miliony.

W 1986 r. książę Filip powiedział brytyjskim studentom w Chinach, że _ jeśli się zadomowią, ich oczy zrobią się skośne _. W 1994 r. pod adresem mieszkańców Kajmanów napomknął, że większość z nich to potomkowie piratów.

Mężczyznę ze złotym łańcuchem na szyi spytał kiedyś, czy stracił on zaufanie do banków. Z kolei w rozmowie ze studentem, który wędrował po Papui Nowej Gwinei, książę skonstatował: _ A więc jednak nie dał się pan zjeść _.

Czytaj więcej w Money.pl
Mąż Elżbiety II trafił z wakacji prosto do szpitala Mąż Elżbiety II wraz z najbliższą rodziną przebywa na wakacjach w Szkocji w królewskiej posiadłości Balmoral.
Wielką Brytanię czeka kolejny kryzys? Tylko w ciągu najbliższego miesiąca zamknięte zostaną elektrownie wytwarzające 10 proc. brytyjskiej energii.
Londyn poza Unią? Są wyniki nowego sondażu Gdyby referendum w sprawie przyszłości W. Brytanii w UE odbyło się jutro, 50 proc. Brytyjczyków głosowałoby za wyjściem kraju z UE.
Tagi: wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz