Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielka Brytania: Rewolucja na rynku pracy

0
Podziel się:

Pracownicy wynajmowani przez agencje dostaną większe prawa i będą lepiej zarabiać.

Wielka Brytania: Rewolucja na rynku pracy
(PAP/EPA)

Osoby zatrudniane przez agencje wynajmujące pracowników, będą miały takie same prawa jak zwykli etatowcy.

Przedstawiciele brytyjskich związków zawodowych poinformowali, że udało się wypracować w tej sprawie porozumienie z rządem. odpowiednie przepisy mają zostać przyjęte jeszcze w tym roku.

Związkowcy podkreślają, że pracownicy wynajmowani przez agencje będą mieli zagwarantowane takie same prawa w miejscu pracy jak osoby zatrudnione bezpośrednio na etatach.

Związki od lat prowadziły kampanię na rzecz zrównania praw i zapewnienia silniejszej ochrony prawnej pracownikom z agencji.

_ Według szacunków w Wielkiej Brytanii jest około 1,4 mln pracowników agencyjnych. _
Zgodnie z propozycjami, pracownicy z agencji po 12 tygodniach pracy będą musieli mieć takie same wynagrodzenie i będą mogli korzystając z takiego samego traktowania w odniesieniu do _ podstawowych warunków pracy i zatrudnienia _. Istnieją jednak pewne niejasności dotyczące tego, czy zostaną rozszerzone prawa do nadgodzin i innych świadczeń pracowniczych.

Cytowany przez BBC premier Gordon Brown powiedział, że sytuacja, w której pracownicy agencji zarabiają mniej od wykonujących tę samą pracę w pełnym wymiarze czasu pracy jest _ nieuczciwa _.

Przedstawiciele pracodawców uważają, że wypracowane porozumienie j_ est najmniej szkodliwym z najgorszych rozwiązań. _ Połowa stażów pracowników z agencji trwa krócej niż 12 tygodni. A to oznacza, że interesy firm będą chronione wtedy, gdy będą musiały radzić sobie z problemem krótkoterminowych wakatów.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)