Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma już ponad 40 mln złotych

0
0
0
Podziel się

Trwa finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbiera pieniądze na ratowanie życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma już ponad 40 mln złotych
(REPORTER/East News)
bCOyXqXp

fot: PAP/Radek Pietruszka_ Jerzy Owsiak w sztabie głównym WOŚP fot: PAP/Radek Pietruszka Sztab WOŚP w studio TVP _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/20-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-g364862.html)W tym roku fundacja zbiera pieniądze na urządzenia do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

aktualizacja 23:41

40 269 194,76 zł - taka kwota znajduje się obecnie na liczniku Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.W TVP trwa finałowe wejście WOŚP.

- _ Rok, temu o godzinie 18 mieliśmy o kilka mln zł mniej - _ mówił Owsiak. Zaznaczył, że nie zależy mu na rekordach i że Fundacja na pewno dobrze spożytkuje zebrane pieniądze.

bCOyXqXr

Rzecznik Fundacji Krzysztof Dobies zapowiedział, że do późnych godzin wieczornych będą spływały meldunki ze sztabów na temat zebranych kwot. _ - Zatem w ciągu najbliższych godzin zebrana kwota będzie szybko rosnąć _ - powiedział Dobies. Zaznaczył, że informacje podawane w niedzielę są tylko szacunkami, a dopiero jutro Fundacja WOŚP poinformuje o kwocie, która realnie wpłynęła na jej konto.

20. finał został zainaugurowany rano w Zakopanem. Kilka tysięcy warszawiaków zgromadzonych przed Pałacem Kultury i Nauki obejrzało _ Światełko do nieba _. To był kulminacyjny moment XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką odwiedzili warszawski sztab Wielkiej Okiestry Świątecznej Pomocy. Prezydent przyłączył się do darczyńców, oferując na aukcję dwudniowy pobyt w ośrodku wypoczynkowym w Wiśle oraz wizytę w Belwederze.

Korzystając z okazji Bronisław Komorowski podziękował Jerzemu Owsiakowi za sukces Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. _ Za poruszenie milionów serc Polaków serdecznie dziękuję _ - powiedział prezydent. Pobyt w ośrodku prezydenckim w Wiśle będzie licytowany po raz kolejny. Prezydent wyraził nadzieję, że stanie się to małą tradycją Orkiestry.

bCOyXqXx

Trwają specjalne internetowe licytacje na rzecz WOŚP. Największym zainteresowaniem cieszy się rajdowe porsche cayenne Adama Małysza - uczestnicy licytacji oferowali za nie w niedzielę po południu ponad 230 tys. zł; za pióro prezydenta Lecha Kaczyńskiego 26,6 tys. zł, a za bilet na mecz otwarcia Euro 2012 - 17,5 tys. zł.

Bilet na mecz finałowy Euro 2012 osiągnął kwotę 11 tys. zł, dzień z Panoramą TVP2 - 8,9 tys. zł, wesele dla 50 osób w Pałacu Wojanów, położonym w pobliżu Jeleniej Góry - 6,7 tys. zł, dwudniowy pobyt w Parlamencie Europejskim w Brukseli na zaproszenie Jerzego Buzka - 6,1 tys. zł.

5,3 tys. zł kosztuje czapka kapitańska od Tadeusza Wrony, którą miał ze sobą podczas awaryjnego lądowania samolotu Boeing 767 na Lotnisku Chopina w Warszawie 1 listopada 2011 roku.

Około 3 tysięcy biegaczy bierze udział w biegu _ Policz się z cukrzycą _, który odbywa się w Warszawie w ramach XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyłączają się również kierowcy rajdowi. Przed Hotelem Forum w Krakowie trwają wyścigi i pokazy ratownictwa drogowego. Wylicytować można również przejazdy w prawym fotelu mistrzów kierownicy.
Na drugiej stronie przeczytasz o pierwszych incydentach, o których poinformowała policja

bCOyXqXy

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiega spokojnie; jak dotąd w całym kraju doszło do około 40 incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP - poinformowała po godz. 20 Komenda Główna Policji.

_ Były to głównie kradzieże puszek a także oszustwa polegające na tym, że nieuprawnione osoby zbierały pieniądze posługując się sfałszowanymi identyfikatorami _ - powiedział nadkom. Piotr Bieniak z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

W Krakowie policjanci zatrzymali 14 - i 15 - latkę, które otworzyły dwie puszki WOŚP. Dziewczyny tłumaczyły, że chciały sprawdzić ile uzbierały i czy muszą dalej kwestować - poinformowała PAP Anna Zbroja z zespołu prasowego małopolskiej policji. Puszki powinny nienaruszone trafić do sztabu WOŚP, gdzie liczone są pieniądze ze zbiórki. Policję wezwał ochroniarz ze sklepu w galerii handlowej, który zauważył, że nastolatki otworzyły puszki w przebieralni. Dziewczęta zastaną przekazane pod opiekę rodziców.

bCOyXqXz

W Łodzi zatrzymano 30-latka, który zbierał pieniądze do puszki z ubiegłorocznego Finału WOŚP i posługiwał się identyfikatorem wystawionym na inne nazwisko. O nietrzeźwym mężczyźnie zbierającym pieniądze do puszki w ramach WOŚP przed sklepem przy ul. Bandurskiego zaalarmowali straż miejską przechodnie. 30-latek został przekazany policji.

_ W Chorzowie nieznani sprawcy wyrwali 13-latkowi puszkę z pieniędzmi i uciekli. W Nowym Targu z kolei kwestujący mężczyzna miał około 3 promili alkoholu w organizmie _ - powiedział PAP rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.

Nad bezpieczeństwem wolontariuszy uczestniczących w XX Finale WOŚP czuwa kilkanaście tysięcy policjantów. Funkcjonariusze kontrolują m.in. czy zbiórki pieniędzy prowadzą osoby do tego uprawnione.

Ruszyła WOŚP:

bCOyXqXA

W Programie Pierwszym Polskiego Radia rozpoczęła się licytacja dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytowane jest złote serduszko oznaczone numerem 111.
W tym roku Orkiestra zbiera pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
Jerzy Owsiak w rozmowie z Polskim Radiem przypomniał, że w tym roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy będzie zbierać do puszek datki zarówno w kraju jak i za granicą.

Serduszko wystawione na aukcje przez Polskie Radio można obejrzeć na stronie internetowej www.polskieradio.pl. Aby wziąć udział w licytacji należy zadzwonić pod numer: (22)645-22-66 lub wysłać maila pod adres serduszko@polskieradio.pl.
Finał licytacji o godzinie 20-tej. W zeszłym roku złote serduszko Polskiego Radia zostało wylicytowane za 33 tysiące złotych.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra również na torach. 20. finał można wspomóc jadąc specjalnym pociągiem WOŚP Ekspres po Małopolsce. Punktualnie o 9.00 skład wyruszył z Dworca Głównego w Krakowie
O godzinie 13:30 w Warszawie wystartuje bieg Policz się z Cukrzycą. O 20:00 na niebie w całej Polsce rozbłyśnie światełko do nieba. W nocy w sztabie głównym Orkiestry licytowana będzie złota karta i złote serduszko oznaczone numerem jeden.

Pieniądze dla Orkiestry zbiera 120 tysięcy wolontariuszy. Zbierający powinien mieć ze sobą charakterystyczną puszkę i identyfikator. Za datki do puszki powinniśmy otrzymać serduszko. W całej Polsce na ulice wyjdzie dziś ponad 120 tysięcy wolontariuszy.

Fundacja WOŚP już od 20 lat zbiera pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla najbardziej potrzebujących. Od pierwszego finału Orkiestra zebrała prawie 140 milionów dolarów. Dzięki temu kupiono prawie 25 tysięcy różnych urządzeń medycznych, które trafiły do ponad sześciuset szpitali w całym kraju

bCOyXqXS
wielka orkiestra świątecznej pomocy
wośp
wiadomości
wiadmomości
kraj
gospodarka
najważniejsze
Źródło:
money.pl
0
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(0)