Notowania

Wiemy, kiedy wrócą do kraju ciała ofiar katastrofy

Zakończyły się badania genetyczne pasażerów samolotu TU-154M.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

*Zakończyła się ekspertyza genetyczna ofiar katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem. *

Rosyjska minister zdrowia i rozwoju społecznego Tatiana Golikowa przekazała te informacje podczas spotkania z polską minister zdrowia Ewą Kopacz, która wczoraj przyleciała do Moskwy.

_ - Tatiana Golikowa raz jeszcze wyraziła współczucie narodowi polskiemu. Poinformowała, że wszystkie szczątki rozpoznano _ - poinformował rosyjski resort zdrowia i rozwoju społecznego.

**[

Wszystko o katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/smierc;lecha;kaczynskiego.html )**Rosyjskie ministerstwo podało również, że przystąpiono do czynności związanych z przekazywaniem stronie polskiej ciał ofiar.

Strona polska informowała wcześniej, że na dziś planowana jest dokładna analiza wyników identyfikacji. Poinformowano też, że niezwłocznie po ustaleniu tożsamości ofiar szczątki tragicznie zmarłych będą sukcesywnie sprowadzane do Polski.

W katastrofie prezydenckiego Tu-154M, do której doszło 10 kwietnia pod Smoleńskiem, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria.

Do ubiegłego piątku zidentyfikowano ciała 76 osób. Szczątki 75 ofiar zostały już przetransportowane do Polski.

Czytaj więcej o katastrofie w Smoleńsku:

* [ Rosjanie badają przyczyny katastrofy ]( http://news.money.pl/artykul/rosjanie;badaja;przyczyny;katastrofy,219,0,607963.html ) ********[ **** ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/przyczyny;katastrofy;co;juz;wiemy,195,0,610243.html )****
* ****[ **Przyczyny katastrofy: Co już wiemy?** ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/przyczyny;katastrofy;co;juz;wiemy,195,0,610243.html )****
* ****[ **** ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/przyczyny;katastrofy;co;juz;wiemy,195,0,610243.html )**** ********[ **Przyczyny katastrofy: Podejście do lądowania było jedno** ]( http://news.money.pl/artykul/przyczyny;katastrofy;podejscie;do;ladowania;bylo;jedno,147,0,609683.html )****
Tagi: katastrofa w smoleńsku, smoleńsk, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz