Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wietnam
07.02.2013 08:57

Wietnam uwalnia prawnika opozycji

Zachód wielokrotnie krytykował Wietnam za więzienie ludzi, którzy chcą swobodnie wyrażać swe poglądy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(tamtaonline/CC BY-NC-SA/Flickr)

Władze Wietnamu przedterminowo zwolniły z więzienia Le Cong Dinh, prawnika i obrońcę w wielu procesach wietnamskiej opozycji, którego Amnesty International uznaje za jednego z wietnamskich więźniów sumienia.

Wietnamska gazeta internetowa _ VnExpress _ podała, że Dinh został zwolniony _ za dobre sprawowanie _. W 2009 roku władze skazały go na pięć lat więzienia za spiskowanie mające na celu obalenie rządu. W niewoli spędził trzy i pół roku.

Jego zwolnienie zbiegło się jednak w czasie z rozprawą władz z opozycją. 35 działaczy antykomunistycznych w ostatnich miesiącach otrzymało długie wyroki za działalność wywrotową.

Zachód wielokrotnie krytykował Wietnam za więzienie ludzi, którzy chcą swobodnie wyrażać swe poglądy. Władze w Hanoi utrzymują, że skazują jedynie tych, którzy łamią prawo.

Czytaj więcej w Money.pl
Rafineria za 9 mld dolarów. Kuwejt pomoże W budowie pomogą Wietnamczykom firmy z Japonii i Kuwejtu. Rafineria 200 km na południe od Hanoi, ma ruszyć w 2017 r.
Wielkie odkrycie w Wietnamie Odkrycia dokonano w górach Xuan Dai, w dystrykcie Vinh Loc w prowincji Thanh Hoa w północnym Wietnamie.
Polskie dzieci pomagają w Wietnamie Misyjne kolędowanie potrwa do 6 stycznia. Tego dnia dzieci z Papieskich Dzieł Misyjnych przyłącza się też do organizowanych w całej Polsce Orszaków Trzech Króli.
Tagi: wietnam, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz