Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
powódź 2010
07.06.2010 15:38

Wisła w Warszawie przekroczyła stan alarmowy

Poziom wody wciąż wzrasta. Stan wody wynosi już 654 cm.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Olgierd Rudak)

*Poziom wody wciąż wzrasta. Wisła przekroczyła stan alarmowy już o 4 centymetry, stan wody wynosi 654 cm.*

Od soboty w mieście ułożono ponad 16 tys. worków z piaskiem, pracowało ponad 200 strażaków, 85 żołnierzy, 72 więźniów, 40 wolontariuszy, a także funkcjonariusze straży miejskiej i policji. Przygotowano także 175 tys. worków i 120 ton piasku.

Dziś od północy na dwa dni zostanie zamknięty Wał Miedzeszyński oraz wybrane żłobki, przedszkola i szkoły w Wawrze, na Pradze Północ, Pradze Południe i jedna placówka na Mokotowie. Informacja, które placówki zostaną zamknięte i lista placówek zastępczych, zostały opublikowane na stronie internetowej urzędu miasta. Pod numerem 800 70 70 47 działa infolinia dla rodziców.

Wał Miedzeszyński został zamknięty na trzy dni w maju, gdy przez Warszawę przechodziła pierwsza fala powodziowa. Jest główną drogą dojazdową do stolicy dla pracujących w mieście mieszkańców pobliskiego Józefowa oraz Otwocka. Z dojazdem do centrum miasta problemy mogą mieć także mieszkańcy jego praskiej, zwłaszcza południowej części, m.in. Gocławia i Saskiej Kępy.

Komenda Stołeczna Policji uruchomiła infolinię o utrudnieniach w ruchu drogowym. Dzwoniąc pod numery telefonów - 22 603 80 02 lub 09, warszawiacy mogą uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym na ternie miasta i głównych drogach podwarszawskich powiatów, związanych z zagrożeniem powodziowym.

Tagi: powódź 2010, powódź, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz