Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
indie
08.04.2012 12:00

Wizyta prezydenta Pakistanu w Indiach

To pierwszy przywódca tego kraju, który gości w Indiach od 7 lat. Stosunki między tymi państwami od dawna są napięte.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/PRAKASH SINGH/POOL)

*Prezydent Pakistanu Asif Ali Zardari składa krótką wizytę w Delhi. To pierwszy pakistański przywódca od 7 lat, który gości w Indiach. *

Podczas spotkania z szefem indyjskiego rządu Manmohanem Singhem zaprosił go do odwiedzenia Pakistanu.

Asif Ali Zardari ma jeszcze odwiedzić muzułmańską świątynię w stanie Radżastan, gdzie znajduje się miejsce poświęcone pamięci jednego z sufickich świętych

W ostatnim czasie napięcia między obu krajami uległy złagodzeniu. Dialogowi indyjsko- pakistańskiemu sprzyjają Stany Zjednoczone, którym zależy na stabilnej sytuacji w regionie.

Wizyta Zardariego ma charakter prywatny. Towarzyszy mu co najmniej 25 członków rodziny, ale także minister spraw wewnętrznych.

Czytaj więcej w Money.pl
USA ich karcą. Bo wspierają terrorystów? Premier Yusuf Raza Gilani podkreśla, że Pakistan nie podda się presji ze strony USA.
Ostrzeżenie dla USA. Mogą wiele stracić Minister spraw zagranicznych Pakistanu Hina Rabbani Khar ostrzegł, że Stany Zjednoczone mogą stracić sojusznika.
"Zaatakujemy USA, W. Brytanię i Francję" Blisko powiązani z Al-Kaidą pakistańscy talibowie zagrozili, że będą się mścić w odwecie za śmierć Osamy bin Ladena.
Ofensywa przeciwko talibom w Pakistanie Islamabad pod naciskiem Amerykanów rozpoczął powietrzną i lądową ofensywę w Północnym Waziristanie.
Ostatnie słowa Osamy bin Ladena przed śmiercią Al Kaida opublikowała nagranie, w którym jej szef chwali rewolucje w świecie arabskim.
Tagi: indie, pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz