Notowania

partia palikota
22.09.2010 10:34

Wkrótce sąd nad Palikotem: "ma politycze ADHD"

PO zdecyduje w piątek o tym, czy poseł z Lublina zostanie w partii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Pojutrze Janusz Palikot stanie przed partyjnym sądem. Wniosek o ukaranie lubelskiego posła złożył eurodeputowany PO Filip Kaczmarek, który domaga się wyrzucenia Palikota z partii.

Jednocześnie sąd zajmie się wnioskiem Stanisława Żmijana, który z kolei chce ukarać Kaczmarka za wniosek w sprawie Palikota.

Tymczasem poseł PO już niejednokrotnie mówił o stworzeniu własnej partii. Uzależniał to między innymi od decyzji sądu koleżeńskiego.

Szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz uważa, że karierę polityczną Janusz Palikot może zrobić tylko w Platformie Obywatelskiej. - O_ bawiam się, że nie jest w stanie stworzyć partii, która przekroczy próg wyborczy - _ mówi szef klubu PO.

POSŁUCHAJ SZEFA KLUBU PO:

Jednocześnie szef klubu dodaje, że żałowałby odejścia Janusza Palikota, ale z poglądami liberalnymi, a nie - prezentowanymi przez niego w ostatnim czasie - lewicowymi.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t26745.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/niesiolowski;palikot;gada;glupoty;niech;idzie;do;partii;kobiet,85,0,664405.html) Niesiołowski: Palikot gada głupoty
Poseł Jarosław Gowin ma nadzieję, że Janusz Palikot jeszcze przed piątkiem wykaże dobrą wolę i wycofa się z zapowiadanego na przyszły tydzień Kongresu Poparcia dla siebie i zastanowi się nad stylem uprawianej polityki.

Zdaniem Gowina działanie Palikota jest ewidentnie wymierzone w Platformę Obywatelską. A styl polegający na upokarzaniu przeciwników i obrażaniu wszelkich świętości to ślepa uliczka.

POSŁUCHAJ POSŁA GOWINA:

Europoseł Kaczmarek złożył wniosek o wykluczenie Palikota po wypowiedziach dotyczących Lecha Kaczyńskiego i hipotezy z tym związanej, że to Lech Kaczyński jest współwinny tragedii smoleńskiej.

Lubelski poseł oświadczył, że prezydent ma _ krew na rękach _, bo ponosi moralną odpowiedzialność za śmierć pasażerów znajdujących się 10 kwietnia na pokładzie TU-154. Ta wypowiedź spotkała się również z krytyką klubowych kolegów.

Czytaj w Money.pl

Tagi: partia palikota, janusz palikot, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz