Notowania

chiny
28.12.2012 10:02

Władze w Chinach chcą zaorać cmentarze

W chińskiej prowincji Henan nie milknie spór wokół decyzji władz, które rozpoczęły kontrowersyjną kampanię oczyszczania ziemi z grobów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

*W chińskiej prowincji Henan nie milknie spór wokół decyzji władz, które rozpoczęły kontrowersyjną kampanię _ oczyszczania ziemi z grobów _. *

Lokalni urzędnicy uznali, że groby rolników, które zgodnie z tradycją umieszczano kiedyś na polach uprawnych, a także starożytne grobowce, należy zaorać i zwiększyć obszar upraw.

Władze starają się bronić swoich racji na łamach w pełni kontrolowanych przez państwo mediów. W komentarzu jednego z dzienników napisano, że kampania - jak to ujęto - wyrównywania ziemi, to część reformy pochówków. Fala oburzenia decyzją władz narasta w chińskim internecie. Po krytycznym wobec nowej polityki wpisie w wirtualnej sieci, pacę stracił jeden z lokalnych urzędników.

Do czasu ujawnienia informacji o kampanii wyrównywania ziemi, w Henan zniszczono ponad 2 mln grobów. W państwie środka obowiązuje zakaz pochówków ziemnych, głównie ze względu na ograniczenia powierzchni cmentarzy ciała zmarłych są spopielane.

Czytaj więcej w Money.pl
Ceny węgla na nowych zasadach. Jest decyzja Ceny węgla, najważniejszego surowca energetycznego w Chinach, od 2013 będą regulowane na zasadach rynkowych.
Przełom w gospodarce. Po siedmiu latach... Po siedmiu latach stałego schładzania chińskiej gospodarki nastąpił przełom i pierwszy raz zanotowano wzrost.
Chińczycy przebudują Czarnogórę Oświadczenie gotowości podjęcia negocjacji warunków tej inwestycji złożyli 20 grudnia przedstawiciele trzech chińskich firm.
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz