Notowania

imigranci we włoszech
12.02.2011 06:41

Włochy boją się napływu imigrantów

Chodzi głównie o uchodźców z Tunezji i innych krajów regionu Morza Śródziemnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Daveness_98/CC/Flickr)

Włochy zaapelowały o pilne zwołanie obrad unijnej rady ministrów spraw wewnętrznych i sprawiedliwości w związku z kryzysem wywołanym przez masowy napływ imigrantów z Tunezji i innych krajów regionu Morza Śródziemnego.

Ministrowie spraw zagranicznych Franco Frattini i spraw wewnętrznych Roberto Maroni we wspólnej nocie napisali: - _ Włochy proszą o natychmiastowe rozmieszczenie misji Frontex (Europejskiej Agencji Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich) w celu podjęcia działalności patrolowania obszarów wzdłuż wybrzeży Tunezji, by kontrolować napływ imigrantów _.

_ - Prosimy o natychmiastową odpowiedź UE na tę nową zaistniałą sytuację, z którą same Włochy nie dadzą sobie rady _ - zaapelowali szefowie MSZ i MSW. Ministrowie Frattini i Maroni podkreślili, że _ skuteczna i błyskawiczna reakcja leży w interesie całej Unii _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t112127.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wlochy;juz;nie;sprawdzaja;imigrantow,193,0,698049.html) Włochy już nie sprawdzają imigrantów Straż miejska miała sprawdzać warunki w domach imigrantów. Miał być też przeprowadzony ich spis.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t37827.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wlosi;nie;chca;przyjmowac;wiecej;imigrantow,218,0,675290.html) Włosi nie chcą przyjmować więcej imigrantów Za powstrzymaniem ich napływu opowiada się aż 83 procent ankietowanych.
Tagi: imigranci we włoszech, włochy, imigranci, tunezja, msz, msw, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz