Notowania

wojna w libii
23.03.2011 12:13

Włochy boją się odwetu za "Świt Odysei"

Podjęto decyzję o wzmocnieniu środków bezpieczeństwa i nasileniu kontroli newralgicznych budynków i miejsc w kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na dzień przed rozpoczęciem operacji w Libii brytyjski wywiad ostrzegł jej uczestników o możliwości ataków terrorystycznych na Zachodzie, które byłyby _ akcjami poparcia dla reżimu Muammara Kadafiego _, informuje _ Corriere della Sera _.

Według tej gazety ostrzeżenie, przekazane za pośrednictwem aparatu wywiadu NATO, otrzymały również Włochy, które uczestniczą w operacji _ Świt Odysei _. Mediolański dziennik twierdzi, że brytyjski MI5 podsłuchał rozmowy obywateli libijskich, mieszkających w Anglii, którzy mówią o możliwości zamachów na znak poparcia dla Kadafiego. _ _

_ - Gdzie jesteśmy, tam je przeprowadzamy _ - miał powiedzieć jeden z Libijczyków. _ - Trzeba walczyć, musimy się zaangażować, by udzielić wsparcia _ - podkreślił inny obywatel libijski. Zarejestrowano również rozmowy, w których mówi się wprost o _ akcjach przeciwko neokolonializmowi _.

Służby wywiadowcze zwracają uwagę na to, że dyskusja na temat takich akcji odwetowych toczy się w kręgach libijskich na Zachodzie, uważanych za _ niebudzące podejrzeń _. Lecz nie są to ludzie, których można uznać za _ mniej niebezpiecznych _, podkreśla się. To, wyjaśnia największa włoska gazeta, osoby bardzo mocno już zakorzenione w społeczeństwie brytyjskim, ale jednocześnie utrzymujące bliskie więzi ze swą ojczyzną.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t135579.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/interwencja;usa;w;libii;nielegalna,83,0,798803.html) Interwencja USA w Libii nielegalna?
Inny aspekt sprawy, który znalazł się pod lupą służb specjalnych, to możliwość finansowego wspierania przez Libijczyków ewentualnych akcji terrorystycznych.

_ Corriere della Sera _ zauważa, że we Włoszech, które również zostały ostrzeżone przez stronę brytyjską, nie zanotowano żadnych konkretnych sygnałów o zagrożeniu terroryzmem w rezultacie operacji libijskiej, ale mimo to podjęto decyzję o wzmocnieniu środków bezpieczeństwa i nasileniu kontroli newralgicznych budynków i miejsc. W samym tylko Rzymie - podaje gazeta - kontrolą objęto tysiąc takich obiektów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t131252.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/iwinski;nato;nie;uderzy;libia;sie;rozpadnie,50,0,799026.html) Iwiński: NATO nie uderzy, Libia się rozpadnie? Zdaniem wiceprzewodniczącego sejmowej komisji spraw zagranicznych ostrożność sojuszu wynika ze stanowiska Turcji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t135512.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/interwencja;w;libii;koalicja;chce;przywodztwa;nato,208,0,798928.html) Interwencja w Libii: Koalicja chce przywództwa NATO Siły koalicyjne porozumiały się w sprawie kluczowej roli Sojuszu Północnoatlantyckiego w interwencji w Libii. Mimo ataków reżim Kaddafiego nie odpuszcza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t135737.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/interwencja;w;libii;jak;sredniowieczna;krucjata,133,0,797829.html) Interwencja w Libii. "Jak średniowieczna krucjata" Wadimir Putin krytykuje skłonność USA do nadużywania przemocy. Z kolei Włosi ostrzegają przed napływem terrorystów.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz