Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włochy: Eksplozja paczki przysłanej do w Rzymie

0
Podziel się:

Według prokuratorów może istnieć związek między dzisiejszym incydentem a niedawnym wysłaniem podobnej przesyłki do prezesa Deutsche Banku, Josefa Ackermanna.

Włochy: Eksplozja paczki przysłanej do w Rzymie
(lisafx/iStockphoto)

Wybuch paczki, przysłanej do urzędu państwowej agencji Equitalia, zajmującej się zbieraniem należności podatkowych, ranił dzisiaj dyrektora generalnego tej agencji. O wysłanie paczki podejrzewani są anarchiści.

Obrażenia dłoni dyrektor odniósł w chwili, gdy otwierał przesyłkę do niego adresowaną. Odwieziono go do szpitala. Na miejsce przybyli saperzy i śledczy, którzy wszczęli postępowanie, by ustalić sprawców zamachu.

Według nich stoją za nim zapewne włoscy anarchiści, którzy przed rokiem wysłali serię paczek z materiałami wybuchowymi do ambasad kilku krajów w Wiecznym Mieście.

Według prokuratorów może istnieć związek między dzisiejszym incydentem a niedawnym wysłaniem podobnej przesyłki do prezesa Deutsche Banku, Josefa Ackermanna, do czego przyznała się jedna z włoskich organizacji anarchistycznych.

Czytaj więcej o zamachach bombowych w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t157051.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/holandia;wybuch;uszkodzil;gmach;sadu;w;amsterdamie,226,0,917730.html) Eksplodował im sąd, ale rozpraw nie odwołali Minister bezpieczeństwa i sprawiedliwości Ivo Opstelten nazwał wybuch zamachem na holenderski wymiar sprawiedliwości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t77898.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/eksplozja;w;centrum;ankary,31,0,917023.html) Eksplozja w centrum Ankary. Rozbieżne relacje Co najmniej 2 osoby nie żyją, a kilkanaście zostało rannych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/30/t127262.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wloscy;anarchisci;przyznali;sie;do;bombowych;paczek,148,0,742804.html) Włoscy anarchiści przyznali się do bombowych paczek Wskutek wybuchów w ambasadach Chile i Szwajcarii w Rzymie ranne zostały dwie osoby.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)