Notowania

japonia
22.07.2009 07:29

Włochy: Minister przeprasza japońskich turystów

To reakcja na doniesienia japońskich mediów o oszukiwaniu turystów we Włoszech.

Podziel się
Dodaj komentarz
(euthman/CC/Flickr)

Minister turystyki Włoch Michela Vittoria Brambilla w otwartym liście do mieszkańców Japonii zachęciła ich do tego, by przyjeżdżali do Italii.

Osobny list wystosowała do pary Japończyków, którzy niedawno zostali oszukani w restauracji w Rzymie, gdzie wystawiono im rachunek za obiad w wysokości 700 euro włącznie z napiwkiem w wysokości 100 euro.

Obie inicjatywy szefowej włoskiego resortu turystyki to jej reakcja na artykuł opublikowany w tokijskim dzienniku, w którym przykrość, jaka spotkała japońska parę w rzymskim lokalu przedstawiono jako jeden z wielu przykładów oszustw, z jakimi na każdym kroku muszą liczyć się turyści we Włoszech. Ceny taksówek i w restauracjach są _ nielegalne _, jakość usług niska, a liczba turystów przybywających do Włoch gwałtownie spadła - stwierdziła gazeta _ Asahi Shimbun _.

Minister Brambilla napisała zaś: _ Włosi witają jako przyjaciół wszystkich gości, którzy przybywają każdego dnia z całego świata. Nasza kultura gościnności jest dobrze znana _.

Dodała: _ wiemy, jak sprawić, by turysta poczuł się, jak w domu i bardzo się o wszystkich troszczymy _.

W liście do pary oszukanych Japończyków, gości znanej restauracji _ Il Passetto _, gdzie wystawiono mi słony rachunek, o czym zawiadomili natychmiast policję, włoska minister zaprosiła ich do Wiecznego Miasta na koszt jej resortu.

Zachęciła ich do powrotu do włoskiej stolicy, by - jak napisała - _ przekonali się, jaki jest poziom gościnności i ofert dla turystów _.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: japonia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz