Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włochy: Senatorowie chcą cofnąć odznaczenie dla Asada

0
Podziel się:

Włoscy senatorowie domagają się cofnięcia najwyższego odznaczenia, nadanego przez władze w Rzymie prezydentowi Syrii Baszarowi el-Asadowi.

Włochy: Senatorowie chcą cofnąć odznaczenie dla Asada
(AP/Fotolink/East News)

Ponad 50 włoskich senatorów reprezentujących wszystkie partie polityczne zaapelowało do premiera Mario Montiego, by podjął działania w celu cofnięcia najwyższego odznaczenia, nadanego przez władze w Rzymie prezydentowi Syrii Baszarowi el-Asadowi w 2010 r.

Agencja Ansa podała dzisiaj, że przedstawiciele izby wyższej parlamentu podpisali interpelację, jaką wystosował do szefa rządu senator partii Radykałowie Marco Perduca.

Sygnatariusze zaapelowali do premiera, aby wszczął przewidzianą przez ustawę procedurę anulowania najwyższego odznaczenia Republiki Włoskiej, jakim jest order Kawalera Krzyża Wielkiego z Wielką Wstęgą, nadawany głowom państw i wybitnym osobistościom.

Baszar el-Asad otrzymał go 11 marca 2010 roku. Zdaniem senatorów syryjski dyktator nie jest godny tego odznaczenia.

_ - Interpelacja zostaje złożona w momencie, w którym przemoc w Syrii osiąga rozmiary prawdziwej wojny domowej wraz z batalią toczącą się w stolicy, Damaszku _ - podkreślili w wydanej nocie wnioskodawcy, wśród których są wiceprzewodniczący Senatu Emma Bonino i Vannino Chiti oraz przewodniczący komisji praw człowieka Pietro Marcenaro.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef Pentagonu: "Trzeba zmusić go do odejścia" Politycy wyrazili zaniepokojenie arsenałem broni chemicznej w Syrii i podkreślili potrzebę jego zabezpieczenia.
"Sycylia może się stać włoską Grecją" Wyspa znalazła się na skraju bankructwa. W regionalnej kasie brakuje 5 miliardów euro.
"Bitwa się rozpoczęła i walki nie ustaną" Syryjska armia poinformowała we wtorek, że odparła rebeliantów w stolicy kraju Damaszku. Tymczasem walczący z reżimem prezydenta Baszara el-Asada rebelianci utrzymują, że właśnie rozpoczęli "bitwę o wyzwolenie" miasta.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)