Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Włochy: Wydział rady miejskiej do spraw szczęścia

0
Podziel się:

To pierwsze noworoczne postanowienie burmistrza Ivana Dall'Ary w liczącej 4 tysiące mieszkańców miejscowości Ceregnano.

Włochy: Wydział rady miejskiej do spraw szczęścia
(Daveness_98/CC/Flickr)

Burmistrz Ceregnano na północy Włoch powołał wydział rady miejskiej ds. szczęścia. Jego zdaniem każdy ma prawo do szczęścia i, zwłaszcza w dobie kryzysu, trzeba je administracyjnie zapewnić.

Włoskie media podały, że to pierwsze noworoczne postanowienie burmistrza Ivana Dall'Ary w liczącej 4 tysiące mieszkańców miejscowości w regionie Wenecja Euganejska.

_ - Trzeba być pełnym optymizmu niezależnie od wszystkiego. Nie można zapominać o uśmiechu przez całe życie _ - oświadczył Dall'Ara, wybrany z listy centroprawicy. Burmistrz jest przekonany, że znalazł receptę na szczęście w trudnych czasach dla Włochów, proszonych o wyrzeczenia w związku z kryzysem finansów publicznych.

Realizację tej idei ma w pierwszym rzędzie zagwarantować utworzony przez niego wydział do spraw szczęścia, na czele którego stanęła zastępczyni burmistrza Elena Dall'Oco, z zawodu kucharka. Natychmiast zabrała się do pracy w nowej roli: sylwestrowy wieczór spędziła w domu starców przygotowując dla nich uroczystą kolację.

_ - Władze miasteczka, które powołały taki wydział, muszą nie tylko na drodze administracyjnej poprawiać sytuację mieszkańców, ale także występować z inicjatywami, które zapewnią im chwile szczęścia i odprężenia _ - tak burmistrz uzasadnił swą decyzję. Podkreślił, że kryzys najlepiej pokonać uśmiechem.

Czytaj więcej o kryzysie we Włoszech
Berlusconi wieszczy, kiedy skończy się kryzys Były premier Włoch zapowiedział, że nie zniknie ze sceny politycznej kraju.
Zrobił co musiał, a teraz _ rośnij, Italio _ Rząd Montiego nie mógł przedyskutować na nowo z Unią zobowiązań do doprowadzenia równowagi w finansach publicznych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)