Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sylwia Wysocka
|

Włosi boją się szczepień przeciwko nowej grypie

0
Podziel się:

97 procent zakupionych przez rząd szczepionek nie wykorzystano.

Włosi boją się szczepień przeciwko nowej grypie
(phil.cdc.gov/public domain)

*Mimo trwającej od października we Włoszech akcji masowych szczepień przeciwko nowej grypie 97 procent zakupionych przez rząd szczepionek wciąż nie zostało wykorzystanych - pisze _ La Stampa _. *

Gazeta zauważa, że powodem tego stanu rzeczy są głównie coraz większe wątpliwości co do skuteczności i bezpieczeństwa preparatów.

W ostatnich dniach zakończyła się trzecia faza rozsyłania szczepionek do poszczególnych regionów Włoch. Dotarło do nich już 2,5 miliona dawek. Pod koniec listopada liczba ta wzrośnie do 5 milionów.

ZOBACZ TAKŻE: Polska się waha, a producenci szczepionek zarabiają krocie
Tymczasem do tej pory zaszczepiło się mniej niż 80 tysięcy Włochów. Tym, co według dziennika, blokuje ministerialny harmonogram szczepień, jest przede wszystkim sceptycyzm ludzi, którzy coraz bardziej ulegają alarmistycznym tonom, wyrażanym nawet przez lekarzy, a także polityków. Często można bowiem usłyszeć w mediach deklaracje: _ Ja się nie zaszczepię _ - przypomina gazeta.

Towarzyszą im powszechne obawy związane z obecnością rtęci w preparatach przeciwko ZOBACZ TAKŻE: KE: Szczepionki chronią przed grypąwirusowi A/H1N1 - dodaje _ La Stampa _. Przytacza przy tym opinie ekspertów - przeciwników szczepionek, zdaniem których zawartą w nich ilość rtęci można uznać za niebezpieczną, zwłaszcza dla dzieci i kobiet w ciąży.

Nie zgadza się z tym wiceminister zdrowia Ferruccio Fazio, który stanowczo zapewnił, że szczepionki są bezpieczne, i przypomniał, że otrzymały certyfikaty Europejskiej Agencji Leków.

| Żniwo A(H1N1) we Włoszech |
| --- |
| We Włoszech zachorowało dotychczas na grypę ponad 700 tysięcy ludzi. Zmarło 37 osób, dotkniętych niemal we wszystkich przypadkach ciężkimi schorzeniami, drastycznie obniżającymi odporność organizmu. |

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)