Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włosi odebrali mafiom 15 miliardów euro

0
Podziel się

To wartość ponad 28 tys. dóbr skonfiskowanych włoskim przestępcom.

Włosi odebrali mafiom 15 miliardów euro
(Ciprian Salceanu/Dreamstime)
bEggBfkl

Statystykę* majątku skonfiskowanego mafiom, w tym licznych nieruchomości przedstawił *Roberto Maroni, *minister spraw wewnętrznych Włoch. W wystąpieniu podczas obrad Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE w Palermo, szef włoskiego MSW wyraził zaniepokojenie *_ rozległą i systematyczną korupcją, stosowaną przez przestępczość zorganizowaną, by zniweczyć od środka akcję walki z nią, prowadzoną przez państwa _.

- _ Jeszcze większy niepokój budzi zaś fakt, że zjawisko to nie dotyczy tylko państw słabych, niezdolnych do zagwarantowania wcielenia prawa w życie, ale również krajów rozwiniętych, które ze względu na swe bogactwo stanowią podstawowe nielegalne rynki dóbr i usług _ - oświadczył minister Maroni. Włoski minister ostrzegł: - _ Zorganizowana przestępczość ma wymiar globalny i tendencja ta będzie coraz bardziej umacniać się w następnych latach _. Dlatego, dodał, _ globalna musi być także odpowiedź państw i międzynarodowych instytucji _.

- _ Granice narodowe stały się nieszczelne, a przestępcy przekraczają je szybciej niż siły policji _ - mówił włoski minister spraw wewnętrznych. Zwrócił uwagę na to, że prawodawstwo Włoch w dziedzinie walki z mafią stało się _ wzorem i międzynarodowym punktem odniesienia _. Wszyscy, dodał, _ powinni coraz baczniej przyglądać się modelowi włoskiemu _.

bEggBfkn

Problemy walki z przestępczością zorganizowaną i korupcją na świecie to główny temat obrad jesiennej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE na Sycylii, w których uczestniczy 350 delegatów z 56 krajów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t91690.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/kalabryjska;mafia;weszla;do;wloskiego;parlamentu,121,0,592505.html) Kalabryjska mafia weszła do włoskiego parlamentu Szefowie mafii mieli swojego przedstawiciela. Pomiatali nim i szantażowali.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t92852.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/polska;mafia;postawila;na;przekrety;finansowe,160,0,595616.html) Polska mafia postawiła na przekręty finansowe Polscy gangsterzy handlowali narkotykami i przemycali kontrabandę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t92827.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/gruzinska;mafia;rozbita;w;barcelonie,160,0,599456.html) Gruzińska mafia rozbita w Barcelonie Policja aresztowała przywódcę gruzińskiej mafii i 10 jej członków. To część trwającej od rana akcji.
bEggBfkO
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)