Notowania

wielka brytania
20.05.2013 07:11

Wojna domowa w Londynie? "To wariaci z wytrzeszczem"

Szeregowych działaczy brytyjskiej Partii Konserwatywnej oburzyły doniesienia o pogardliwym stosunku jaki żywi do nich współprzewodniczący partii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)
David Cameron, szef konserwatystów

Szeregowych działaczy brytyjskiej Partii Konserwatywnej oburzyły doniesienia o pogardliwym stosunku jaki żywi do nich współprzewodniczący partii. Po sporach o dalsze członkostwo w Unii Europejskiej jest to kolejny kryzys toczący partię i zagrażający pozycji premiera Camerona. A dziś szykuje się następny.

Już w sobotę brytyjskie media obiegła wiadomość, że ktoś z otoczenia premiera nazwał szeregowych aktywistów partii konserwatywnej _ wariatami z wytrzeszczem _. W niedzielę okazało się, że to współprzewodniczący Partii Konserwatywnej, Lord Feldman - dotychczas niemal zupełnie anonimowa szara eminencja. Jego słowa dotknęły szeregowych konserwatystów, którzy wytykają premierowi, że otacza się kliką osobistych przyjaciół - milionerów, absolwentów Oxfordu i słynnej szkoły prywatnej w Eton.

Andrew Feldman to kolega premiera ze studiów i z kortów tenisowych. Liczni torysi utyskują, że ci ludzie nie mają pojęcia o prawdziwych bolączkach Brytyjczyków i forsują swoje poglądy bez oglądania się na własną partię.

Szeregi konserwatystów stopniały z miliona członków w czasach pani Thatcher do 150 tysięcy. I topnieją nadal - na znak protestu przeciwko polityce europejskiej, przeciwko cięciom w budżecie, w armii, w policji, a ostatnio również przeciwko planom legalizacji małżeństw homoseksualnych. Dziś zaczyna się właśnie dwudniowa debata w Izbie Gmin nad tym pomysłem premiera Camerona i jego otoczenia, o którym szeregowi torysi i wielu posłów nie chce słyszeć.

Czytaj więcej w Money.pl
Sukces eurosceptyków w wyborach lokalnych Konserwatyści, mając prawicowego konkurenta, zajmą twardsze stanowisko w sprawie Unii i imigracji.
Sprzedali informację gazecie, pójdą siedzieć 31-letni Richard Trunkfield, były strażnik w więzieniu Woodhill, został skazany na 16 miesięcy więzienia za przekazanie gazecie wiadomości o sprawcy głośnego mordu Jonie Venablesie.
Jedyny taki w Europie. Można go zwiedzać Wieżowiec, znajdujący się we wschodnim Londynie nad Tamizą w pobliżu Tower Bridge, jest projektem włoskiego architekta Renzo Piano.
Tagi: wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz