Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ukraina
30.07.2014 18:41

Wojna na Ukrainie. Siły rządowe zaciskają pierścień wokół Doniecka

Wojsko i Gwardia Narodowa zajęły położone pod Donieckiem miasteczko Awdijiwka, a lotnictwo zbombardowało stanowiska rebeliantów pod 300-tysięczną Makiejewką.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ukraińskie siły rządowe zaciskają pierścień okrążenia wokół milionowego Doniecka i 250-tysięcznej Gorłówki na wschodzie kraju, które kontrolowane są przez separatystów prorosyjskich - przekazała dziś Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy.

Wojsko i Gwardia Narodowa zajęły położone pod Donieckiem miasteczko Awdijiwka, a lotnictwo zbombardowało stanowiska rebeliantów pod 300-tysięczną Makiejewką, także w okolicach Doniecka, niszcząc umocnienia i sprzęt wojskowy - powiedział na konferencji prasowej rzecznik RBNiO Andrij Łysenko.

Według jego relacji siły ukraińskie prowadzą walki na kilku kierunkach, spychając rebeliantów w głąb opanowanego przez nich terytorium, które obejmuje północno-wschodnią część obwodu donieckiego i południowo-wschodnie rejony obwodu ługańskiego.

W miejscowościach, wokół których trwają walki są poważne problemy z zaopatrzeniem, wodą i energią elektryczną. Władze 450-tysięcznego Ługańska oświadczyły w środę, że 85 procent mieszkańców od dwóch dób nie ma światła, co grozi miastu katastrofą.

_ Jeśli dostawy energii nie zostaną wznowione przy tak wysokiej temperaturze przepadną zapasy żywności. Prądu nie mają stacje wodociągowe, a to oznacza, że ludzie nie otrzymują wody. Są ogromne problemy z telefonią komórkową, do niektórych dzielnic w ogóle nie można się dodzwonić _ - zaalarmowała rada miejska Ługańska. W środę w godzinach popołudniowych temperatura powietrza wynosiła w Ługańsku 32 stopnie Celsjusza.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakująca deklaracja Kremla w sprawie sankcji W opinii szefa rosyjskiej dyplomacji, Zachód nie bardzo wie, czego oczekuje od Rosji.
Pentagon i wywiad USA pomogą Ukrainie Administracja prezydenta Obamy zezwoliła już na udostępnianie danych wywiadowczych.
Kto ostrzelał Gorłówkę? Zginęło 13 osób Według donieckich władz centrum Gorłówki ostrzelane zostało z systemów rakietowych Grad.
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz