Notowania

wojna w afganistanie
07.08.2012 07:46

Wojna w Afganistanie. Bomba w autobusie wiozącym ludzi do pracy

Sprawca zdetonował bombę, gdy autobus przejeżdżał przez most. Okoliczni mieszkańcy zobaczyli, jak zamachowiec ucieka i zdołali go schwytać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ośmiu pasażerów autobusu zginęło dziś w wyniku eksplozji zdalnie zdetonowanej bomby, która została podłożona pod mostem w okręgu Pagman niedaleko Kabulu - poinformowała afgańska policja. Sprawca zamachu został schwytany przez mieszkańców.

Wybuch nastąpił w godzinach porannych, gdy ludzie jechali do pracy. Rannych zostało pięć osób. Pagman jest raczej spokojnym okręgiem leżącym na północny zachód od stolicy Afganistanu.

Policja podała, że sprawca zdetonował bombę, gdy autobus przejeżdżał przez most. Okoliczni mieszkańcy zobaczyli, jak zamachowiec ucieka i zdołali go schwytać.

Pierwsze, na razie niepotwierdzone informacje mówiły, że autobusem jechali pracownicy jednego z afgańskich ministerstw. Policja przypuszcza, że sprawca chciał zaatakować autobus wiozący ważnych urzędników państwowych, ale przez pomyłkę zdetonował bombę pod autobusem przewożącym zwykłych ludzi.

Afgańscy talibowie używają w zamachach przede wszystkim ładunków wybuchowych domowej roboty lub przeprowadzają ataki samobójcze. Celem ich zamachów są przede wszystkim wojska koalicji międzynarodowej lub afgańskie siły bezpieczeństwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach na pogrzebie. 15 zabitych, 40 rannych Piętnastu zabitych i ponad 40 rannych to bilans zamachu dokonanego podczas pogrzebu przywódcy plemiennego w Bakubie.
Bomba na parkingu. Dziesiątki zabitych Do zamachu doszło na zatłoczonym parkingu, gdzie stało wiele ciężarówek obsługujących bazę powietrzną NATO w Kandaharze.
Zabili doradcę prezydenta. Co z negocjacjami? Członek Wysokiej Rady Pokoju w Afganistanie i doradca prezydenta Hamida Karzaja Arsala Rahmani został postrzelony w Kabulu i zmarł w szpitalu.
Tagi: wojna w afganistanie, afagnistan, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz