Notowania

wojna w afganistanie
21.01.2013 22:16

Wojna w Afganistanie. Książę Harry zabijał talibów

Podkreślił jednak, że zabijanie wrogów nie było tym, co zainspirowało go do zostania pilotem śmigłowca Apache.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pixathlon/Malte Christians/REPORTER)

Książę Harry powraca z Afganistanu, gdzie jako kapitan Harry Wales pełnił służbę jako drugi pilot, operator uzbrojenia śmigłowca Apache - poinformował brytyjski resort obrony. Książe powiedział, że zabijał podczas operacji przeciwko talibom.

Wnuk Elżbiety II ma wrócić z Afganistanu w tym tygodniu, po 20-tygodniowej służbie. Stacjonował w Camp Bastion w południowej prowincji Helmand. Zapytany przed opuszczeniem Afganistanu, czy zabijał rebeliantów podczas tej służby, odpowiedział twierdząco i dodał m.in.: _ Tak, strzelamy, kiedy musimy, odbieramy życie, żeby ratować życie, ale w gruncie rzeczy jesteśmy bardziej czynnikiem odstraszającym niż czymkolwiek innym _.

Talibowie zapowiadali, że zrobią, co w ich mocy, by porwać lub zabić Harry'ego podczas jego służby w Afganistanie, a jeden z afgańskich watażków nazwał go szakalem, który chce zabijać niewinnych Afgańczyków.

Książę podkreślił, że zabijanie wrogów nie było tym, co zainspirowało go do zostania pilotem śmigłowca Apache. Wyjaśnił, że chodziło mu o to, żeby wrócić do Afganistanu, gdzie pełnił już służbę przez 10 tygodni na przełomie lat 2007/2008. Wtedy wycofano go przedterminowo, gdy do mediów przeciekła informacja o jego obecności w Afganistanie. Tym razem nie ukrywano przed mediami jego służby w tym kraju, utrzymując jednak w tajemnicy wszelkie szczegóły.

Londyn zapowiedział wycofanie prawie połowy z 9 tys. żołnierzy brytyjskich z Afganistanu do końca br.; pozostali mają wrócić, kiedy w 2014 roku zakończy się misja NATO.

Czytaj więcej w Money.pl
Barack Obama wycofa wojsko wcześniej? Prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiada, że nie przestanie ścigać _ resztek Al-Kaidy _.
Skończą wojnę, ale zostawią tam 10 tys. armię Administracja prezydenta USA Baracka Obamy chce pozostawić 10 tys. amerykańskich żołnierzy w Afganistanie po oficjalnym zakończeniu działań bojowych w tym kraju pod koniec 2014 roku .
Talibowie grożą porwaniem księcia Harry'ego Harry - wnuk królowej Elżbiety II - został wysłany do Afganistanu na cztery miesiące. Przebywa na terenie brytyjskiej bazy Camp Bastion w niespokojnej prowincji Helmand.
Tagi: wojna w afganistanie, afganistan, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz