Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w mali
16.01.2013 07:31

Wojna w Mali. Islamscy radykałowie przerwali łączność

Według miejscowych źródeł ma to uniemożliwić przekazywanie informacji wojskom malijskim i francuskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Islamscy radykałowie przerwali wczoraj wszelką łączność z opanowanym przez siebie miastem Gao na północy Mali. Według miejscowych źródeł ma to uniemożliwić przekazywanie informacji wojskom malijskim i francuskim.

_ - Przerwali łączność oskarżając mieszkańców miasta o przekazywanie informacji wojskowym _ - powiedział jeden z mieszkańców Gao odległego o 1200 km na północy wschód od stolicy kraju Bamako, z którym udało się połączyć agencji AFP za pośrednictwem telefonu satelitarnego. Według niego zablokowane są telefony stacjonarne i komórkowe.

Pozycje islamistów w centrum Gao i na przedmieściach były celem ataków lotnictwa francuskiego, które zniszczyło m. in. obozy szkoleniowe i składy amunicji. Miasto zostało opanowane przez islamistów już ponad 9 miesięcy temu.

Wczoraj wojska francuskie interweniujące w Mali w wojnie z islamistami po raz pierwszy weszły do działań bojowych na ziemi. Celem tych działań jest odbicie z rąk islamistów miasta Diabali odległego o 400 km od Bamako.

Czytaj więcej w Money.pl
Świat popiera francuską interwencję w Mali? Francja zapewnia o poparciu społeczności międzynarodowej dla zbrojnej interwencji w Mali. Paryż przewiduje wzmocnienie sił lądowych. Islamiści szykują tymczasem kontrofensywę.
Alarm we Francji po ataku na islamistów Francuscy żołnierze walczą z rebeliantami w Mali. Prezydent Francois Hollande ogłasza - spowodowaliśmy poważne straty po stronie wrogów.
Przełom na Mali. USA udzielą im pomocy? Francuska armia już jest w Mali. Wsparcie rządu przeciwko islamskim rebeliantom rozważa teraz Pentagon.
Tagi: wojna w mali, mali, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz