Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii. Artyleria Asada ostrzeliwuje Hims

0
Podziel się:

Hims znowu jest ostrzeliwany przez artylerię. Zginęło pięć osób.

Wojna w Syrii. Artyleria Asada ostrzeliwuje Hims
(Balkis Press/ABACA/EAST NEWS)
bESXjoFx

Pięć osób zginęło dziś po ostrzale artyleryjskim przez wojska prezydenta Asada dzielnicy Baba Amro w mieście Hims - poinformowali aktywiści syryjskiej opozycji. Ostrzał rejonów zajętych przez opozycję trwa trzeci tydzień - pisze Reuters.

_ - Baba Amro jest ostrzeliwane z pobliskich wiosek z haubic kalibru 122 mm, wśród zabitych jest ojciec i 14-letni syn _ - powiedział agencji przedstawiciel opozycji Mohammad al-Homsi.

W Hims, trzecim co do wielkości (890 tys.) mieście kraju, koncentrują się w ostatnich tygodniach ataki sił rządowych. 3 lutego wojsko wierne prezydentowi Baszarowi el-Asadowi rozpoczęło ofensywę na miasto, w wyniku której zginęło kilkaset osób. Tu też w środę zginęła dwójka dziennikarzy, korespondentów wojennych.

bESXjoFz
Czytaj więcej o wojnie w Syrii
Zmasowany ostrzał miasta. Nie mają litości Oddziały lojalne wobec syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada używają czołgów i pocisków rakietowych. Są ofiary.
Asad zgrywa demokratę. A tak naprawdę... Prezydent Syrii Baszar el-Asad zapewnił sekretarza generalnego ONZ Ban Ki Muna, że w Syrii wstrzymano operacje wojskowe i policyjne przeciwko uczestnikom prodemokratycznych demonstracji - poinformowała Organizacja Narodów Zjednoczonych.
Dobijanie rannych, masakra cywili. To Syria Latakia w zachodniej Syrii była bombardowana z morza i z lądu. Trwa pacyfikacja miasta.
bESXjoGa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)