Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii: Nasilają się ataki na Hims

0
Podziel się:

Oddziały lojalne wobec syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada używają czołgów i pocisków rakietowych. Są ofiary.

Wojna w Syrii: Nasilają się ataki na Hims
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)
bFfJOuoR

Oddziały lojalne wobec syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada ostrzelały ogniem z czołgów i pocisków rakietowych miasto Hims na zachodzie kraju. Według opozycji zginęło co najmniej czterech cywili. Hims jest ośrodkiem antyrządowej rewolty.

_ - To najgwałtowniejszy ostrzał od czasu ataku na Hims sześć dni temu. Wśród czterech ofiar jest 55-letnia kobieta _ - powiedział działacz opozycji Mohammad Hasan cytowany przez agencję Reutera. Informacji tych nie można zweryfikować, bo władze Syrii nie dopuszczają zagranicznych dziennikarzy do rejonów walk.

Właśnie na Hims, trzecim co do wielkości mieście kraju, koncentrują się w ostatnim czasie ataki sił rządowych. Na początku lutego armia rozpoczęła ofensywę na miasto, w wyniku której zginęło kilkaset osób. Wojsko ostrzeliwuje z wyrzutni rakietowych i moździerzy dzielnice Hims kontrolowane przez zbrojną opozycję.

bFfJOuoT

W marcu 2011 roku na fali arabskiej wiosny rozpoczęły się w Syrii antyrządowe demonstracje, które przerodziły się w opór zbrojny. Według obrońców praw człowieka konflikt pochłonął 7 tys. ofiar. Ostatni styczniowy bilans ONZ mówił o 5,4 tys. zabitych. Od tego czasu ONZ nie aktualizuje liczby ofiar, ponieważ trudno jest ją zweryfikować.

Władze syryjskie twierdzą, że _ terroryści _ chcą podzielić kraj. Rząd oskarża zbuntowaną ludność i wspierających ją żołnierzy, którzy obrócili broń przeciwko reżimowi, że posiadają wielki arsenał, w tym granaty izraelskiej produkcji, artylerię przeciwlotniczą i broń automatyczną.

Czytaj więcej o wydarzeniach w Syrii
W Syrii znów giną ludzie. Drastyczny film W Syrii z dnia na dzień narasta konflikt między rewolucjonistami, a władzą.
Zastąpimy Amerykanów na froncie. Znowu Stało się tak na prośbę strony amerykańskiej, która nie była pewna, czy jest w stanie zapewnić swoim dyplomatom wystarczające bezpieczeństwo.
Sikorski ostro zaatakował Rosję i Chiny Szef MSZ skomentował zawetowanie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Syrii.
bFfJOupu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)